KrajRegionWiadomość dnia

Mniej ludzi wpuszczanych do sklepu! Wicepremier zapowiada kolejne obostrzenia w związku z koronawirusem!

Wicepremier Piotr Gliński zapowiedział kolejne obostrzenia związane z koronawirusem w Polsce. Mają dotyczyć sklepów i miejsc pracy. Jak mówił w Polsat News wicepremier Gliński – widać, że mimo wcześniejszych restrykcji koronawirus wciąż się rozprzestrzenia, dlatego kolejne ograniczenia będą musiały być ostrzejsze.

 

 

TOP 5 Silesia Flesz: Śląsk i Zagłębie w obliczu epidemii!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Wicepremier Piotr Gliński zapowiedział wprowadzenie ostrzejszych niż do tej pory restrykcji na terenie Polski w związku z epidemią koronawirusa w telewizji Polsat News. Jak mówi w niedzielę, 29 marca w wywiadzie, mimo dotychczas wprowadzonych obostrzeń w wielu dziedzinach życia, wirus wciąż się rozprzestrzenia, dlatego kolejne ograniczenia będą musiały być poważniejsze i ostrzejsze. -Sytuacja jest poważna, czeka nas trudny czas, nie wiadomo kiedy on się skończy. Musimy być wszyscy odpowiedzialni – mówił w telewizji Polsat News wicepremier Piotr Gliński.

 

O jakie środki ostrożności i obostrzenia chodzi wicepremierowi? Piotr Gliński szczegółów nie zdradził, przyznał jednak, że izolacja musi być w zachowana sklepach, w środkach komunikacji czy w miejscach pracy.

 

Jak dodał w telewizyjnej wypowiedzi minister kultury i dziedzictwa narodowego, to, że bardziej zaostrzone środki ostrożności są potrzebne pokazał między innymi kończący się weekend, gdzie w wielu miejscach pojawiły się przy okazji ładnej pogody duże skupiska ludzi. Mimo apeli, aby pozostać w domach, a podczas spacerów które nie są zabronione – nie gromadzić się.

 

-Nic nie jest dokończone. Raczej musimy się spodziewać pogłębienia różnych problemów, bo tak jest dookoła – dodał wicepremier Piotr Gliński.

 

Zapowiedział też – chociaż nieformalnie – ostrzejsze formy restrykcji związanych z epidemią koronawirusa w Polsce. -(…) będziemy musieli najprawdopodobniej wprowadzić jeszcze bardziej rygorystyczne, administracyjne przepisy. Musimy wprowadzić obostrzenia administracyjne w miejscach pracy, w sklepach – mówił w Polsat News Piotr Gliński.

Niewykluczone zdaniem Glińskiego, że w życie wkrótce wejdą przepisy ograniczające liczbę osób w jednym czasie wpuszczanych do sklepu. Zdaniem wicepremiera Glińskiego, nowe obostrzenia w wielu dziedzinach życia wejdą w życie już wkrótce.

 

W czasach koronawirusa boisz się pieczywa kupowanego luzem? GIS radzi

 

Aby jeszcze bardziej ograniczyć ryzyko związane z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, rząd zdecydował o wprowadzeniu od 25 marca do 11 kwietnia zakazu wychodzenia z domu. -Jeśli nie ograniczymy naszych kontaktów do minimum to nie ograniczymy liczby chorych, nie uratujemy większej liczby ludzkich żyć. Wiem że jest trudno, ale proszę o jeszcze większe ograniczenia – mówi o decyzji minister zdrowia, Łukasz Szumowski.

Nowe przepisy zakazują wszelkich zgromadzeń, spotkań, imprez czy zebrań. Będzie można jednak spotykać z członkami najbliższej rodziny, a także z osobami, z którymi pozostaje się w stałym pożyciu. Ograniczenia związane z wyjściem z domu nie odnoszą się do osób chodzących do pracy, niezbędnych spraw życia codziennego czy wolontariatu w walce z koronawirusem.

Obostrzenie nie dotyczy:
🔴Dojazdu do pracy. Jeśli jesteś pracownikiem, prowadzisz swoją firmę, czy gospodarstwo rolne, masz prawo dojechać do swojej pracy. Masz również prawo udać się po zakup towarów i usług związanych ze swoją zawodową działalnością.
🔴Wolontariatu. Jeśli działasz na rzecz walki z koronawirusem i pomagasz potrzebującym przebywającym na kwarantannie lub osobom, które nie powinny wychodzić z domu, możesz się przemieszczać w ramach tej działalności.
🔴Załatwiania spraw niezbędnych do życia codziennego. Będziesz mógł się przemieszczać, aby zrobić niezbędne zakupy, wykupić lekarstwa, udać się do lekarza, opiekować się bliskimi, wyprowadzić psa.
🔴Ważne! Przemieszczać się będzie można jedynie w grupie do dwóch osób. Obostrzenie to nie dotyczy rodzin.
🔴W autobusie tyle osób, ile wynosi połowa miejsc siedzących
🔴Środki publicznego transportu zbiorowego nadal działają. Jednak w autobusie, tramwaju lub metrze tylko połowa miejsc siedzących może być zajęta. Jeśli miejsc siedzących w pojeździe jest 70, to na jego pokładzie może znajdować się maksymalnie 35 osób.

 

źródło: Polsat News
red: W.Żegolewski

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Ofiara koronawirusa na Śląsku. 75-latek zmarł w szpitalu w Bytomiu

Pijany wszedł do sklepu i mówił, że ma koronawirusa. „Mam misję zabić ludzi”

Bezdomny wysłany na kwarantannę domową. Gdzie poszedł?

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

2 thoughts on “Mniej ludzi wpuszczanych do sklepu! Wicepremier zapowiada kolejne obostrzenia w związku z koronawirusem!”

  1. To jeszcze niech pomyślą o pracownikach fizycznych w firmach. Męża właśnie wysyłają na delegacje tygodniowa na drugi koniec Polski. Z jedną maseczka i dwoma parami rękawiczek. Jak widać Kierownictwo siedzi w domu a, pracownik fizyczny się naraża. Za nic macie ludzi

  2. Tak musimy ograniczas wyjscie z domu wkurza mnie podejscie do calej sytuacji Warszawiakow to co widze w tv jest obledne zero odpowiedzialnosci przez Warszawiakow zachcialo im sie spacerow biegania i rowerow obled. Siedz w domu odpoczywaj slucaj ministra Szumowskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close