AlarmRegionWiadomość dnia

Mniej miejsc parkingowych w centrum Katowic! Co się stało?

Na ul. Warszawskiej kierowcy mogą być zdziwieni. Od kilku dni obowiązuje tam nakaz parkowania równoległego. Tak już było, ale po remoncie ulicy Warszawskiej ktoś najprawdopodobniej ukradł tabliczki z nakazem. -W pewnym momencie zniknęły tabliczki, które pokazywały ten sposób parkowania. Wszyscy zaczęli parkować prostopadłe. Ale w związku z coraz częstszymi przypadkami, że wycofujący, cofający kierowca, który włącza się de facto do ruchu narażał się na spotkanie, tak powiem w cudzysłowie, z tramwajem. Doprowadzało to do pewnych sytuacji niebezpiecznych – podkreśla Jacek Pytel, rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Katowicach.

Nakaz spotkał się jednak ze dużym niezadowoleniem kierowców. Miejsc parkingowych jest znacznie mniej. Jednak parkujący nieprawidłowo są na razie traktowani łagodnie. Strażnicy miejscy patrolują ulicę, zakładają blokady i upominają. Do tej pory interwencji było 58, ale mandaty dostało tylko 5 kierowców.

 

 

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close