KrajRegionWiadomość dnia

Morawiecki podpisał zarządzenie o wprowadzeniu stopnia alarmowego Bravo-CRP

Premier Mateusz Morawiecki podpisał zarządzenie, które wprowadza stopień alarmowy BRAVO-CRP. W skrócie oznacza to działania monitorujące wszelkie próby cyber ataków np. hakerów, w trakcie weekendu, a przed samymi wyborami, które odbędą się w najbliższą niedzielę.

Zapraszamy na kryminalne śniadanie w TVS!

Jak informuje MSWiACelem decyzji jest przeciwdziałanie zagrożeniom w cyberprzestrzeni związanym z II turą wyborów prezydenckich – A chodzi o wprowadzenie stopnia alarmowego BRAVO-CRP, drugiego z cztero stopniowej skali. Dodatkowo oznacza to m.in. wzmożone monitorowanie systemów teleinformatycznych na terenie RP od piątku do poniedziałku przed i w trakcie II tury wyborów. Niektóre służby będą cały czas w pełnej gotowości, uprasza się również obywateli o czujność i zgłaszanie niepokojących zjawisk policji lub Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Tego typu zabiegi to swoiste novum związane z technologicznym rozwojem świata, oraz coraz częstszymi ataki hakerów, w rożnych i najmniej spodziewanych momentach. – MSWiA wyjaśnia, że zadania organów państwa w przypadku wprowadzenia stopnia alarmowego CRP określa odpowiednie rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z 25 lipca 2016 r.czytamy na stronie RMF 24. 

Warto dodać, że stopień alarmowy będzie w Polsce obowiązywał od piątku od godziny 0:01 do poniedziałku do 23:59. Do urn Polacy idą 12 lipca w niedzielę, mogą oczywiście według ustawy głosować również korespondencyjnie.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Stabilizuje się sytuacja na rynku pracy w Polsce. Ofert pracy coraz więcej

Kolejne powikłania po COVID-19? Lista jest coraz dłuższa!

Na Giełdzie Samochodowej w Gliwicach powstanie targowisko! Od kiedy?

źródło: RMF 24

red: B. Bednarczuk
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close