RegionWiadomość dnia

Może spaść nawet 30 cm śniegu! Mróz nawet -16 st.C! Jest ostrzeżenie meteo!

IMGW wydało ostrzeżenie przed kolejnymi opadami śniegu. Są miejsca, gdzie może go spaść nawet 30 cm! Do tego spadną bardzo temperatury – nawet do -16 stopni Celsjusza. Ostrzeżenie meto wydano łącznie dla ośmiu województw.

 

 

Zimowa nuda? Nie z TVS! Sprawdź nasze serialowe HITY!

Jak ktoś myślał, że to już koniec zimy – to sorry, czeka go rozczarowanie. Jak ostrzegają synoptycy z IMGW, czekają nas kolejne obfite opady śniegu i duży mróz.

Na razie najwięcej śniegu spadło w Zubrzycy Dolnej na Orawie, u podnóża Babiej Góry, gdzie napadało aż 38 cm śniegu. W Beskidach – np w Istebnej czy Kamesznicy opady także przekroczyły 30 cm białego puchu. Na tym jednak nie koniec.

Jak ostrzega IMGW – w co najmniej ośmiu województwach czekają nas intensywne opady śniegu a także siarczyste mrozy. Najwięcej śniegu może spaść w zachodniej części województwa dolnośląskiego – synoptycy przewidują w ciągu najbliższych kilkudziesięciu godzin opady śniegu rzędu 20-30 cm.

Natomiast alert pierwszego stopnia związany z opadami śniegu wydano między innymi dla południowych rejonów województwa śląskiego, a także dla województw małopolskiego i podkarpackiego. Tu może spaść od 15 do 20 cm śniegu.

Na tym nie koniec. Temperatura lokalnie spaść może do -16 stopni Celsjusza. tak może być np na Podlasiu. Temperatura odczuwalna może być o kilka kresek niższa, bo synoptycy zapowiadają też wiatr, który tylko pogłębi uczucie zimna.

Synoptycy ostrzegają także przed oblodzeniami na drogach.

 

źródło: IMGW
red: W.Żegolewski

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Zabójstwo Patrycji: Zamordowana 13-latka była w ciąży? Ma to wyjaśnić sekcja zwłok

Kto jest odpowiedzialny za osiedlowe drogi? Od dwóch dni większość z nich to zimowy koszmar! [WIDEO]

Nowe zasady kwalifikacji wojskowej w 2021 roku

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close