RegionWiadomość dnia

Zabójstwo Patrycji: Zamordowana 13-latka była w ciąży? Ma to wyjaśnić sekcja zwłok

Znicze od rodziny, znajomych i łzy. Tak dziś wyglądają Piekary Śląskie po zabójstwie 13-letniej Patrycji. Do zbrodni przyznał się już 15-letni Kacper, z którym dziewczyna spotykała się od prawie roku.

 

 

Zimowa nuda? Nie z TVS! Sprawdź nasze serialowe HITY!

– Myśmy go traktowali jak syna, po prostu. On był w porządku, normalny chłopak, normalna rodzina. Żadna patologia, normalni ludzie. Jeszcze brata ma młodszego, Kuba, 5-6 lat, jakoś tak, Patrycja go traktowała jak brata. Nie było nic poznać, żeby coś było na rzeczy. Jeszcze z nami jej szukał, jeździł radiowozem, na komisariaty. On ją zabił i stał obok nas całą noc, na komisariacie – mówią Marzena i Grzegorz, rodzice Patrycji.

Rodzina zgłosiła zaginięcie córki 12 stycznia. Dzień później w internecie pojawiły się komunikaty ze zdjęciem nastolatki, a policja prosiła o pomoc w ustaleniu miejsca jej pobytu. Wczoraj późnym popołudniem ciało 13-latki odnaleziono na nieużytkach tuż za jednym z supermarketów w Piekarach Śląskich. Policja ma już wstępną hipotezę, jak doszło do tragedii.

Rodzice zamordowanej 13-letniej Patrycji o zabójcy: Traktowaliśmy go jak syna!
Rodzice zamordowanej 13-letniej Patrycji o zabójcy: Traktowaliśmy go jak syna!

– Spotkali się w Piekarach Śląskich. Ona przyjechała do niego z Bytomia. Poszli później na spacer, to było ok. godziny 18-19, no i cały dramat rozegrał się właśnie na terenie nieużytków w pobliżu tego dyskontu w Piekarach Śląskichmówi podinsp. Aleksandra Nowara, KWP w Katowicach.

Z informacji policji wynika, że między obojgiem miało dojść do kłótni. Od wczoraj pojawiają się także informacje, że 13-letnia Patrycja była w ciąży. Tego jednak, przynajmniej na razie, nie potwierdza ani policja, ani prokuratura. Dziś na miejscu zbrodni policjanci szukali narzędzia, którym chłopak miał zabić Patrycję. Najprawdopodobniej zrobił to nożem kuchennym.

 

– Jako wstępną przyczynę śmierci dziewczyny ustalono liczne rany kłute w okolice klatki piersiowej oraz brzucha. Natomiast oczywiście na to, jaka była faktyczna przyczyna śmierci, w jaki sposób do niej doszło, kiedy dziewczynka zmarła, to na to odpowie nam sekcja zwłokmówi Joanna Smorczewska, Prokuratura Okręgowa w Gliwicach.

Ta ma odbyć się jeszcze dzisiaj. Według nieoficjalnych informacji, 15-latek miał ranić nastolatkę nożem nawet kilkadziesiąt razy.

– Za tydzień ma urodziny… to będzie miała pogrzeb… – mówi Marzena, matka Patrycji.

Dziś Kacper Ś. został przesłuchany przez policję i przewieziony do sądu. Za zabójstwo nie odpowie na pewno jak osoba dorosła, bo wczoraj skończył 15 lat
Dziś Kacper Ś. został przesłuchany przez policję i przewieziony do sądu. Za zabójstwo nie odpowie na pewno jak osoba dorosła, bo wczoraj skończył 15 lat

Dziś Kacper Ś. został przesłuchany przez policję i przewieziony do sądu. Za zabójstwo nie odpowie na pewno jak osoba dorosła, bo wczoraj skończył 15 lat. A do przestępstwa doszło dzień wcześniej. Gdyby w momencie zabójstwa miał ukończony 15. rok życia sąd mógłby zadecydować o sądzeniu go jak osoby dorosłej.

– Taką najwyższą karą, jaka może mu grozić jest orzeczenie środka w postaci umieszczenia go w zakładzie poprawczym do 21. roku życia – mówi Joanna Smorczewska, Prokuratura Okręgowa w Gliwicach.

Prokuratura nie chce ujawniać treści zeznań 15-latka. Wiadomo jednak, że została przeprowadzona wizja lokalna z jego udziałem. Wyniki sekcji zwłok, które dadzą odpowiedź jak zginęła Patrycja oraz czy była w ciąży powinny być znane jutro.

 

autor: Paweł Jędrusik

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

13-letnia Patrycja z Bytomia nie żyje! Zwłoki nastolatki znalazła policja [ZDJĘCIA]

Śmierć miesięcznego Wiktora z Rudy Śląskiej: Jest akt oskarżenia w szokującej sprawie!

Synoptycy zapowiadają jeszcze większe opady śniegu na Śląsku! Sypać może do soboty!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close