RegionZdrowie

Mozna zrobić test na koronawirusa bez wysiadania z auta. Nowy punkt drive thru w Dąbrowie Górniczej

Przy Zagłębiowskim Centrum Onkologii w Dąbrowie Górniczej, bez wysiadania z samochodu można zrobić test na obecność koronawirusa.

 

 

Anty-maseczkowcy przeszli przez Katowice. Posypały się mandaty i wnioski do sądu


Punkt pobrań materiału biologicznego do przeprowadzenia testu na obecność wirusa SARS-CoV-2 działała w trybie „Drive Thru” – co umożliwia pobranie wymazów od pacjenta bez wysiadania z samochodu. Uruchomiony został 23 września. Wjazd do punktu zlokalizowany jest przy ul. Struga w pobliżu sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu z ul. Legionów Polskich.

Punkt jest czynny przez cały tydzień od godziny 8:00 do 12:15 oraz dodatkowo w każdy wtorek i czwartek od godziny 17:00 do 20:00. Do punktu mogą się zgłaszać osoby skierowane na badanie w kierunku zakażenia patogenem SARS-CoV-2 przez Sanepid, lekarza POZ przez aplikację gabinet.gov.pl oraz osoby skierowane do sanatorium. Badanie jest bezpłatne i finansowane przez NFZ.

Osoby, które chcą się telefonicznie skontaktować z mobilnym punktem pobrań, mogą dzwonić pod numer 533 657 760. Infolinia jest dostępna w czasie pracy punktu wymazowego – tj. od poniedziałku do niedzieli od 8:00 do 12:15 oraz we wtorki i czwartki od 17:00 do 20:00.

– Zorganizowanie punktu możliwe było dzięki współpracy miasta z Zagłębiowskim Centrum Onkologii oraz przychodniami Podstawowej Opieki Zdrowotnej zlokalizowanymi w Dąbrowie Górniczej – mówi Bożena Borowiec, z-ca prezydenta miasta.

 

źródło: UM Dąbrowa Górnicza

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Nie żyje młody nauczyciel z Zawiercia, który miał koronawirusa. Miał zaledwie 31 lat

Trzy osoby zginęły w koszmarnym wypadku na S1 w Mierzęcicach. [WIDEO, ZDJĘCIA] Są nowe fakty w tej sprawie

Telefon z prośbą o kasę na leczenie koronawirusa to oszustwo! Uważajcie!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close