RegionWiadomość dnia

Muzyczne fuzje z Marcinem Wyrostkiem w Wodzisławskim Centrum Kultury

Wodzisławska Orkiestra Rozrywkowa wystąpi wspólnie z najsławniejszym polskim akordeonistą Marcinem Wyrostkiem oraz z zespołem Corazon w Wodzisławskim Centrum Kultury. To wyjątkowe wydarzenie odbędzie się w sobotę, 20 maja o godzinie 17:30.

 

Będzie to jedyny w swoim rodzaju koncert wypełniony różnorodnym temperamentem, wrażliwością muzyczną i improwizacją. Na tę okazję artyści przygotują aranżacje znanych utworów, jak Liber Tango czy Oblivion.

Marcin Wyrostek jest akordeonistą, zwycięzcą drugiej edycji programu Mam Talent. Jest wykładowcą Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach i członkiem Amerykańskiego Stowarzyszenia Akordeonistów. Nagrał cztery autorskie płyty, za które otrzymał m.in potrójną platynę oraz nominację do nagrody Fryderyki 2010 za płytę „Magia del Tango”, platynę za album „For Alice” i podwójną platynową płytę za krążek „Coloriage”. Jest założycielem kilku projektów muzycznych w tym „Marcin Wyrostek Corazoon” oraz „Marcin Wyrostek Corazon & Dance Show”. Na jego najnowszym krążku „POLACC” znalazły się utwory inspirowane muzyka Polską. Wykonuje muzykę klasyczną, jazzową i ethno-folk, a kluczowym elementem jego tożsamości muzycznej jest improwizacja.

Zespół CORAZON powstał w wyniku fascynacji muzyką argentyńską i latynoamerykańską, która zainspirowała muzyków do tworzenia tang we własnych jazzowych i musicalowych aranżacjach. Doprowadziło to do powstania w 2010 roku płyty „Magia del Tango”, która finalnie osiągnęła status potrójnej platyny. Twórczość grupy to także fascynacje bałkańskie, a także repertuar uzupełniony muzyką o korzeniach polskich. Zespół tworzą: Marcin Jajkiewicz – wokal, Marcin Wyrostek – akordeon, Mateusz Adamczyk – skrzypce, Daniel Popiałkiewicz – gitara, Agnieszka Haase-Rendchen – fortepian, Piotr Zaufal – bas, Krzysztof Nowakowski – instrumenty perkusyjne.

– Wspólny występ naszej orkiestry wraz z Marcinem Wyrostkiem jest dużym wyzwaniem, zwłaszcza dla najmłodszych muzyków z WCK. Jest on również potwierdzeniem dobrego poziomu muzycznego i profesjonalnego prowadzenia zespołu. Będzie to z pewnością dobre wydarzenie muzyczne – mówi Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Artystom towarzyszyć będzie Wodzisławska Orkiestra Rozrywkowa z Wodzisławskiego Centrum Kultury pod kierownictwem Marka Soboty. Orkiestrę tworzy młodzież wspomagana profesjonalnymi muzykami oraz mocno brzmiącymi wokalami czterech solistek. Ich sceniczne poczynania można było śledzić podczas wielu imprez i uroczystości miejskich. Repertuar orkiestry jest zróżnicowany. Muzycy grają zarówno standardy jazzowe jak i popularne, współczesne piosenki.

Bilety na muzyczną ucztę na najwyższym poziomie w cenie 50 zł, można rezerwować pod nr tel. 32 455 48 55 lub osobiście w sekretariacie WCK. Kasa WCK czynna: poniedziałek, wtorek, piątek w godzinach 12:00-17:00. W środę kasa nieczynna. W czwartek: 8:00-13:00. Weekend – na godzinę przed imprezami. Rezerwacje biletów ważne są przez okres dwóch tygodni. W wypadku nieodebrania rezerwacja zostanie anulowana przez system.

Sprzedaż biletów również na stronie www.biletomaniawck.pl

 

(źr: WCK)

 

 

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close