Region

Mysłowice: Chorzy na koronawirusa mają specjalne kosze na śmieci

Takie czerwone kubły na śmieci, zamiast tych standardowych: czarnych lub zielonych, dostają mieszkańcy Mysłowic, którzy są chorzy na koronawirusa albo przebywają na kwarantannie. Zdania na temat tego czy to dobre rozwiązanie są podzielone.

 

Zimowa nuda? Nie z TVS! Sprawdź nasze serialowe HITY!

– Dlaczego? Może ludzie nie będą się tak zarażać, bo tak to dotykają tych koszy – mówi Halina Mrugała, mieszkanka Mysłowic.

Urzędnicy tłumaczą, że decyzję o wprowadzeniu specjalnych kubłów podjęli przede wszystkim ze względów bezpieczeństwa. Uważają też, że stygmatyzacji nie będzie, bo zachorowań jest już tak dużo, że na nikim nie robi to większego wrażenia.

Do Urzędu Miasta wpływają dane osób, które są chore, przebywają w izolacji. My takie dane weryfikujemy, kontaktujemy się z tymi osobami i okrojone dane, czyli numer telefonu i adres zamieszkania przekazujemy do zakładu oczyszczania miasta, który weryfikuje te dane, dzwoni do danego mieszkańca i mówi w jakim dniu ten pojemnik się pojawi – mówi Anna Górny, Urząd Miasta Mysłowice.

Wraz z pojemnikiem mieszkaniec otrzyma taką instrukcję.

Odpady napełniamy do 3/4 pojemności i nie zgniatamy ich. Worek z odpadami pakujemy do drugiego worka, związujemy i umieszczamy w czerwonym, zamykanym pojemniku. Na zabudowach wielorodzinnych odbiór jest planowany w czwartek, natomiast jednorodzinnych, czyli domkach, wywozy są w piątki – mówi Hubert Wilk, Zakład Oczyszczania Miasta Mysłowice.

Co ważne – odpady od osób na kwarantannie i chorych na koronawirusa są odbierane osobną śmieciarką, a później – utylizowane. Podobne rozwiązanie na początku epidemii stosowało np. Zawiercie. Jednak tam urzędnicy wycofali się z tego pomysłu.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

KOSZMAR!!! 4-osobowa rodzina zginęła w aucie, które wpadło do kanału portowego!

Beskidy dumne z Piotra Żyły po zdobyciu mistrzostwa świata! [WIDEO]

Pasażerów jak na lekarstwo, ale cargo rekordowe! Katowice Airport podało statystyki

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

2 thoughts on “Mysłowice: Chorzy na koronawirusa mają specjalne kosze na śmieci”

  1. Takie kosze powinny stać wszędzie, gdzie normalne, oraz w każdej galerii handlowej, o dworcach i innych miejscach publicznych nie wspomnę. Rządzący nakazali nosić maseczki, które należy zmieniać co ok. 1godz., A CO ZROBIĆ ZE ZUŻYTYMI ????

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close