RegionWiadomość dnia

Na Śląsku powstanie nowa kopalnia! Kiedy KWK Imielin Północ zacznie fedrować?

Polska Grupa Górnicza chce iść za ciosem. Dzisiaj ogłoszono oficjalne wyniki finansowe za 2018 rok – zysk zamknął się kwotą ponad 490 milionów złotych. Dlatego też PGG chce zainwestować w nową kopalnię. Mają ruszyć prace przy powstaniu kopalni Imielin Północ.

 

 

Robimy masę, czyli WIELKI TEST NIEMIECKICH SŁODYCZY w TOP 5 SILESIA FLESZ!

Polska Grupa Górnicza osiągnęła na koniec 2018 roku zysk w wysokości 493 mln złotych. To duża zmiana, bo jeszcze dwa lata temu, górnicza spółka zamykała rok ze stratą w wysokości 332 mln zł. Dziś zarząd PGG przedstawił plany spółki na ten rok. A ta zamierza inwestować więcej niż w ubiegłym roku.

– Musimy zacząć doceniać, że tego typu podmiot jest bardzo istotny dla polskiej gospodarki. Podmiot, który nie tylko generuje zysk, nie tylko ma swoją płynność, ale podmiot, który płaci ponad 3 mld netto do budżetu państwa, by nie wspomnieć o stabilności podatkowej danin i opłat w przestrzeni województwa śląskiego – mówi Grzegorz Tobiszowski, wiceminister energii.

 

Zarząd PGG planuje budowę nowej kopalni Imielin Północ, a także rozbudowę kopalni Ziemowit. To łącznie około 300 mln ton węgla.

 

– Mamy rokowania bardzo pewnego wydobycia, bardziej przewidywalnej produkcji i bardziej przewidywalnych w związku z tym kosztów. I to wykazaliśmy na przykładzie kopalni Piast Ziemowit i nowej kopalni Imielin Północ. To jest działanie zmierzające do udostępnienia nowego węgla – mówi Tomasz Rogala, prezes PGG.

Na Śląsku powstanie nowa kopalnia! Kiedy KWK Imielin Północ zacznie fedrować?
Na Śląsku powstanie nowa kopalnia! Kiedy KWK Imielin Północ zacznie fedrować?

 

W związku z nowymi inwestycjami żywotność kopalni ma się wydłużyć do 2068 roku.

(Paweł Jędrusik)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close