RegionWiadomość dniaZdrowie

Najlepszy program telewizyjny o zdrowiu? KIERUNEK ZDROWIE! Prestiżowa nagroda dla Marii Zawały [WIDEO]

Maria Zawała, redaktor i autor programu „Kierunek Zdrowie” emitowanego na antenie telewizji TVS nagrodzona tytułem dziennikarza medycznego roku 2018 w kategorii program telewizyjny- oraz honorowym tytułem Ambasador Czystego Powietrza.

 

Marihuana dostępna na Śląsku! W których aptekach ją znajdziecie?


-Ciężko pracujemy oczywiście cały rok, żeby produkować jak najlepsze programy, ale powiem szczerze jestem bardzo wzruszona i bardzo zaskoczona, że szanowne jury w aż tylu kategoriach doceniło program Kierunek Zdrowie – mówi Maria Zawała, Dziennika Medyczny Rok 2018, autorka programu Kierunek Zdrowie.

Tytuł Dziennikarza Medycznego Roku przez Stowarzyszenie „Dziennikarze dla zdrowia” przyznawany jest od 10 lat. Nagrody wręczane są w czterech kategoriach – prasa, radio, telewizja i internet. W tym roku jury ocenić musiało 460 prac.

-Oceniają to fachowcy, może nie od samej telewizji, ale od merytoryki, czyli lekarze, którzy oceniają dane programy pod kątem ich zgodności z wiedzą medyczną, kreatywności, tego kogo się zaprasza, z kim się rozmawia. Chodzi o to aby to był rzeczywiście program, który dla telewidza jest edukacyjny, przynosi jemu wiedzę na temat tego jak dbać o własne zdrowie – mówi red. Ewa Dux-Prabucka, Prezes Stowarzyszenia Dziennikarze dla Zdrowia.

Tytuł Dziennikarza Medycznego Roku przez Stowarzyszenie „Dziennikarze dla zdrowia” przyznawany jest od 10 lat.
Tytuł Dziennikarza Medycznego Roku przez Stowarzyszenie „Dziennikarze dla zdrowia” przyznawany jest od 10 lat.

I jak przyznają laureaci konkursu – tak się dzieje, a zainteresowanie tematyką medyczną wśród widzów, czytelników i słuchaczy jest coraz większe. -Wiem, że często właśnie z tych artykułów moich, ale też koleżanek i kolegów, dowiadują się tego czego często niestety nie dowiedzą się od lekarzy, którzy niejednokrotnie są bardzo zajęci i zapracowani. To jest właśnie rola dziennikarza żeby edukować – żeby pacjenci wiedzieli dokąd mają pójść, gdzie mogą być leczeni, w jaki sposób mogą być leczeni i przede wszystkim żeby dbali o swoje zdrowie bo jak my o to nie zadbamy, to nikt o to nie zadba – mówi red. Katarzyna Pinkosz, Dziennikarz Medyczny Roku 2018 za artykuły prasowe.

 

-Ja dostaję po wielu latach pracy zawodowej w ogóle, dopiero teraz dostaję listy od ludzi, którzy potrafią zapytać – pan w swoim materiale wspominał o kąpielach, które mają wpływ na epilepsje. Skąd pan to wziął? Może pan podać źródła? Mogę, podaję, więc jest zainteresowanie takimi bardzo konkretnymi, prostymi a jednocześnie sprawdzonymi metodami – podkreśla red. Krzysztof Czerwiecki, Dziennikarz Medyczny Roku 2018 za audycje radiowe.

Najlepszy program telewizyjny o zdrowiu? KIERUNEK ZDROWIE! Prestiżowa nagroda dla Marii Zawały
Najlepszy program telewizyjny o zdrowiu? KIERUNEK ZDROWIE! Prestiżowa nagroda dla Marii Zawały

 

Nagrodzony Program telewizji TVS pod redakcją Marii Zawały – Kierunek Zdrowie ma premierę na naszej antenie w każdą sobotę o godzinie 11.00.

(Sandra Hajduk)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close