RegionWiadomość dnia

Śląska policja zapowiada walkę z kibolami i nielegalnymi odpadami [WIDEO]

Policja chwali się osiągnięciami i przedstawia plany na ten rok. Dzisiaj w komendzie wojewódzkiej odbyła się szczególna odprawa.

 

 

Dzwoni policjant i zadaje pytania? To QUIZ śląskich mundurowych!


Jak mówił wojewoda śląski, Jarosław Wieczorek, o profesjonalizmie śląskiego garnizonu świadczy Szczyt Klimatyczny COP 24 i jego wzorowe zabezpieczenie.

– Można się pokusić o naprawdę dobitne i bardzo mocne słowa, że to jest wyjątkowo profesjonalna i rzetelna formacja mundurowa, która dba na co dzień o bezpieczeństwo obywateli nie tylko Śląska, ale również Polski. Są kierowani do bardzo różnych zadań. Szczyt klimatyczny w ubiegłym roku pokazał jak bardzo profesjonalna jest ta służba w rzeczywistości – mówi Jarosław Wieczorek, wojewoda śląski.

Podsumowanie 2018 roku to również okazja do określenia głównych celów policjantów na ten rok. –Przede wszystkim kwestie związane z przestępczością narkotykową i dopalaczami. Wiemy, jaka to jest tragedia dla wielu osób i widzimy tutaj również cały czas dużą rolę policji, żeby skutecznie eliminować różne osoby, które zajmują się tego rodzaju działalnością. Ale także „ściągać” z rynku narkotyki. Tu przypomnę, że tylko w 2018 roku ponad pół tony narkotyków zostało zabezpieczonych przez policjantów naszego garnizonu – mówi nadinsp. Krzysztof Justyński, Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach.

Śląska policja zapowiada walkę z kibolami i nielegalnymi odpadami
Śląska policja zapowiada walkę z kibolami i nielegalnymi odpadami

 

Komendant wojewódzki zapowiada dalszą walkę ze środowiskiem pseudokibiców w regionie i wsparcie przy rozwiązywaniu problemów związanych z nielegalnymi składowiskami śmieci. Codziennie na Śląsku do służby kierowanych jest średnio 2350 policjantów, w tym blisko 550 samej drogówki.

(Łukasz Kądziołka)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close