RegionWiadomość dnia

Najlepszych 5 start-upów w Katowicach wybrane. Teraz zmierzą się w finale

Znamy już pięciu finalistów konkursu na miejski start-up, którzy zawalczą o główną nagrodę w   wysokości 150 tysięcy zł, w tym ekwiwalent w wysokości 36  000 zł za dwuletni pakiet biura w  Rawa.Ink. Laureatów poznamy 10 czerwca.

 

 

Silesia Flesz w TVS od poniedziałku do piątku: 16.00, 17.45, 20.00 i 23.00

Za nami kolejny etap konkursu na miejski start-up „Kopalnia Start-upów” podczas którego z  10  wcześniej wyselekcjonowanych projektów jurorzy wyłonili 5 finalistów. Ci w finale powalczą o  nagrodę finansową, biuro w Miejskim Inkubatorze Przedsiębiorczości Rawa.Ink oraz tytuł Laureata. Podczas Demo Day, który odbył się 15 kwietnia uczestnicy zaprezentowali swoje pomysły w postaci 5  minutowej prezentacji pitch speech oraz 3-minutowej rozmowy z jurorami w formie Q&A.

– Wystąpienia potwierdziły dobry poziom zgłoszonych projektów. Przed finalistami teraz ostatnia prosta i ciąg dalszy pracy z mentorami, żeby do finału wyszlifować swoje projekty na błysk. Cieszę się, że  w  Katowicach znaleźliśmy tak wiele młodych, obiecujących firm z potencjałem. Wierzę, że  nagroda finansowa pozwoli laureatom osiągać kolejne kamienie milowe na ścieżce rozwoju podsumował Prezydent Katowic Marcin Krupa.

Teraz przed finalistami kolejne godziny pogłębionego mentoringu, który pozwoli przygotować finałowe wystąpienia. Z mentorami będą pracować przede wszystkim nad efektywnym zarządzaniem projektem i zespołem, skutecznym wdrożeniem innowacji oraz zbudowaniem odpowiedniego modelu finansowania. Wśród 5 wytypowanych przez jurorów projektów znalazły się:

1. TechnicGroup
2. Theraphy Cave
3. HealthBot AI
4. Maskup
5. Healthly

 

– Mimo pandemii udało nam się zorganizować studio transmisyjne w Miejskim Inkubatorze Przedsiębiorczości Rawa.Ink, podkreślając jego rolę w kreowaniu ekosystemu innowacji w Katowicach. Internetowy charakter wydarzenia nie wpłynął na merytoryczny poziom prezentacji i atrakcyjność wystąpień. Teraz przed uczestnikami jeszcze cięższa praca podczas przygotowań do finału. Cieszymy się, że możemy im w tym wyzwaniu towarzyszyć – mówi Mariusz Jankowski, Naczelnik Wydziału Obsługi Inwestorów.

 

Wydarzenie było transmitowane w mediach społecznościowych, na stronach FB Strefa Innowacji Miasta Katowice oraz Katowice – oficjalny profil miasta.
– Chcieliśmy pokazać szerszej publiczności potencjał drzemiący w start-upach z naszego miasta. Myślę, że ta tematyka staję się coraz bardziej popularna i to głównie wśród młodych ludzi – dodaje Jankowski.

Finał zaplanowany jest na 10 czerwca, a jego formuła będzie zależała od uwarunkowań związanych z  epidemią. Wszelkie informacje na temat konkursu dostępne są na stronie: kopalniastartupow.katowice.eu.

„Kopalnia start-upów” to pierwsza edycja konkursu, którego organizatorem jest Miasto Katowice. To pierwszy tego typu konkurs organizowany na Śląsku. Jego celem jest wybór najlepszych start-upowych projektów rodem z Katowic. Konkurs  „Kopalnia Start-upów” stanowi realizację jednego z punktów „Umowy z mieszkańcami Prezydenta Miasta Katowice”.

 

źródło: UM Katowice

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Szczyt trzeciej fali koronawirusa za nami? Wojewoda śląski: Jesteśmy w szczycie dostępności do miejsc respiratorowych

Matka i 3-miesięczne dziecko nie żyją. Jak doszło do wypadku na S1 w Mierzęcicach? [NOWE FAKTY]

Zapłać mandat, dopłać do paczki. Fala fałszywych SMS-ów zalała Śląsk!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close