KrajRegion

Najnowocześniejsza paczkownia w Polsce powstała w Zabrzu. To pierwsza tak duża inwestycja na Śląsku

Poczta Polska uruchomiła najnowocześniejszy w państwowej spółce sorter listów i przesyłek. Jest to największa taka inwestycja od wielu lat i pierwsza tak duża na śląsku. Prace nad jej montażem rozpoczęły się w styczniu tego roku. Sorter jest elementem nowej architektury logistycznej, którą zgodnie ze swoją strategią buduje Poczta Polska.

Zobacz koniecznie: Lekarze pomagali kibolom ze Śląska unikać sądu? Seria zatrzymań CBPŚ!

– Jestem pod wrażeniem miejsca, jestem pod wrażeniem tej inwestycji i (…) tego, że tak się właśnie realizuje polityka na rzecz zrównoważonego rozwoju, o czym wielokrotnie mówili szefowie naszego rządu, (..) co podkreślał przede wszystkim wielokrotnie premier Mateusz Morawiecki- podkreślał minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

– Polityka na rzecz zrównoważonego rozwoju to jest nadążanie za wyzwaniami XXI wieku. To jest wyprzedzanie konkurencji, która posiłkuje się najnowocześniejszymi technologiami. To jest dbałość o mocną pozycję narodowego (…) operatora jakim jest Poczta Polska, (…) o to aby tak jak w innych państwach, narodowy operator był tym, który przyjmuje wszystkie wyzwania technologiczne, gospodarcze, w tym przypadku logistyczne – mówił minister.

Najnowocześniejsza paczkownia w Polsce powstała w Zabrzu. To pierwsza tak duża inwestycja na Śląsku (fot. Urzad Wojewódzki Katowice)

Maszyna paczkowa warta blisko 50 mln zł usprawni i przyśpieszy obsługę przesyłek nie tylko na południu Polski, ale w całym kraju, poprzez umożliwienie obsługi do 2,5 mln paczek miesięcznie. Jej przewidywana wydajność produkcyjna to 12 tysięcy paczek na godzinę.  Sorter będzie przede wszystkim wspomagał pracę w województwie śląskim, opolskim, dolnośląskim, małopolskim, podkarpackim.

Zobacz również: Na Śląsku doją krowy na czas i rzucają gumiokiem na odległość 😉

– To projekt bardzo odważny, także bardzo skomplikowany. Logistyka jest wyzwaniem nie tylko dla Poczty Polskiej, ale dla całej gospodarki i żeby temu wyzwaniu sprostać trzeba inwestować w najnowocześniejsze maszyny. (…) Dzisiaj możemy powiedzieć, ze jest to najnowocześniejsza maszyna w Europie z olbrzymią ilością możliwości technicznych – tłumaczył prezes Zarządu Poczty Polskiej Przemysław Sypniewski.

Sortownia w Zabrzu pod względem ilości opracowywanego materiału jest drugą co do wielkości sortownią po  Warszawie. Rocznie opracowywanych jest tu blisko 460 milionów przesyłek listowych, 18 milionów paczek i blisko 250 tys. przesyłek paletowych.

Źródło: Urząd Wojewódzki Katowice

Najnowocześniejsza paczkownia w Polsce powstała w Zabrzu. To pierwsza tak duża inwestycja na Śląsku (fot. Urzad Wojewódzki Katowice)
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close