KrajRegion

Największy drewniany rollercoaster na świecie ZADRA już czynny! Zobaczcie WIDEO Z PRZEJAZDU!

To największy drewniany rollercoaster na świecie! ZADRA ruszyła w Parku Rozrywki Energylandia w Zatorze! Jest petarda, bo po drewnianym rollercoasterze, na budowę którego drewno ściągano aż zza ocena – jedzie się ponad 120 km/h!

 

 

Punkty za szczepienia w Katowicach! Kto zapłaci za defiladę?

TOP 5 Silesia Flesz – Premiera niedziela 19:50

Trzeba mieć stalowe nerwy, żeby nie bać się skorzystać z tej drewianej konstrukcji.

-Niesamowite, wciąż dochodzę do siebie. Emocje są nie do opisania. -Co się najbardziej podobało? -Spad. Jak już się wjedzie do góry i ten zjazd w dół to niesamowite. Takie bezwładne poczucie spadania. Mnóstwo zakrętów, ale nie czuć żadnego trzepania, człowiek jest naprawdę stabilny. Trzeba trochę ochłonąć, żeby dojść do siebie po przejażdżce, ale na pewno wrócę – mówi Ewa Maczuch, skorzystała z atrakcji w Parku Rozrywki Energylandia w Zatorze.

Zadra POV

No to zaczynamy Kochani! ⏩Zabieramy Was w podróż naszym najnowszym Wooden Casterem Zadra!Przed Wam emocje przy prędkości 121 km/h, na najwyższym na świecie – 63 metrowym drewnianym Roller Coasterze 🎢Start ❗ Wznoszenie i rosnące emocje! Pierwszy spadek pod kątem 9️⃣0️⃣ stopni to dopiero początek ❗Przejazd tym ekstremalnym roller coasterem gwarantuje liczne zwroty, czyli tak zwane inwersje, których atrakcja posiada aż 3, efekty nieważkości, niespodziewane efekty grawitacyjne oraz panoramiczne widoki na malownicze okolice. Jednorazowo wagon kolejki zabiera 24 osoby na trasę o długości ➡ 1316 metrów!Ten fenomenalny roller coaster to nasz kolejny rekord świata 🌎Jesteśmy ogromnie dumni z tej konstrukcji. Była potężnym wyzwaniem technologicznym, loogistycznym, tworzonym niemal rok w międzynarodowym środowisu najlepszych specjalistów.Wasze dotychczasowe zaufanie, w liczbie 5 milionów odwiedzin – jest dla nas motywacją do sięgania po największe wyzwania i obiecujemy że nie będziemy ustawać w tych staraniach!Tymczasem! Czwartek, 22 sierpnia 2019!Możecie być jednymi z pierwszych na świecie pasażerów tego drewnianego giganta!—————————-en.Zadra is the biggest WOODEN ROLLER COASTER in the world. The latest pride and joy of the Energylandia Park, and yet another record setter. Unbelievable thrills, multiplied by the wooden construction of this attraction. This is an investment completed in co-operation with Rocky Mountain Constructions, which specializes in designing and building wooden roller-coasters for the top theme parks all over the world!Here are the impressive parameters of Zadra:- 63 m height- 90 degree incline at drop- 3 inversions- max. speed 121 km/h- ride duration – 1 minute 50 sec.

Opublikowany przez EnergyLandia Sobota, 17 sierpnia 2019

-Bałam się, ale było super. Generalnie duża adrenalina, ale było świetnie. Polecam wszystkim, zachęcam bo park jest super i nowy rollercoaster również – mówi Zuzanna Ryczko, skorzystała z atrakcji w Parku Rozrywki Energylandia w Zatorze.

Zadra to najnowsza atrakcja Parku Rozrywki Energylandia w Zatorze. Budowany był przez 11 miesięcy przez 300 osób – w tym wyspecjalizowanych inżynierów, projektantów i budowlańców. Do budowy drewnianego roller coastera użyto sosny żółtej. Drewno pochodzi ze stanu Georgia w Stanach Zjednoczonych.

-Rollercoaster Zadra to największy drewniany roller coaster na świecie, ale to konstrukcja hybrydowa. Stelaż jest drewniany, natomiast tor jest stalowy. W kategorii hybrydowych to także największy rollercoaster na świecie. Dość długa trasa 1316 metrów, 63 metry wysokości i dosłownie pionowy spadek – to robi wrażenie – mówi Kris Kojder, rzecznik prasowy Parku Rozrywki Energylandia w Zatorze.

Największy drewniany rollercoaster na świecie ZADRA już czynny! Zobaczcie WIDEO Z PRZEJAZDU!
Największy drewniany rollercoaster na świecie ZADRA już czynny! Zobaczcie WIDEO Z PRZEJAZDU!

Tym większe, że maksymalna prędkość wagoników to 121 km/h. Swoją premierę miała dziś nie tylko Zadra, ale także nowa strefa paru rozrywki – Smoczy gród. W miasteczku stylizowanym na średniowieczny gotyk oprócz drewnianego rollercoastera czekają także między innymi dwa rodzinne roller coastery. Zadra jest 15-stym roller coasterem w Parku Rozrywki Energylandia. W sumie na zwiedzających czeka tu 75 atrakcji i strefa wodna Water Park.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

NIESAMOWITE! Ma 95 lat i przeszła 1000 kilometrów na Jasną Górę! [ZDJĘCIA]

Nowy sposób złodziei. Bądź sprytniejszy, nie daj się oszukać!

Jaworzno: SZOK! Masturbował się w piekarni przy dzieciach

autor: Sandra Hajduk

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close