AlarmKrajRegion

Tragedia w Tatrach: 4 osoby nie żyją, nawet 100 rannych! Przerażające liczby po gwałtownej burzy! [WIDEO]

Najnowszy bilans tragicznej w skutkach burzy w Tatrach! Nie żyją już 4 osoby, tylko w szpitalu w Zakopanem jest w tej chwili ponad 80 osób z różnego rodzaju ranami i obrażeniami odniesionymi w czasie gwałtownej burzy, która przeszła dzisiaj (22.08) nad Tatrami.

 

 

Punkty za szczepienia w Katowicach! Kto zapłaci za defiladę?

TOP 5 Silesia Flesz – Premiera niedziela 19:50


Na Giewoncie piorun uderzył w grupę turystów; na masywie przebywało wówczas 20 osób. – Kilkanaście osób rażonych piorunem w okolicy Giewontu. Mamy bardzo ciężką sytuację. Odnotowano też kilka zgonów w różnych miejscach – powiedział naczelnik TOPR Jan Krzysztof. Według rzeczniczki LPR Kingi Czerwińskiej, są co najmniej cztery ofiary śmiertelne. Na miejscu trwa akcja ratunkowa. Nad Tatrami przeszła gwałtowna burza.

Sytuacja jest dramatyczna. Jak poinformował naczelnik TOPR Jan Krzysztof, kilka osób nie przeżyło wyładowań elektrycznych. Kinga Czerwińska, zastępca rzecznika prasowego Lotniczego Pogotowia Ratunkowego powiedziała w TVP Info, że zginęły cztery osoby, a rannych zostało co najmniej 30. Wcześniej radio RMF FM podało, że wśród ofiar jest 13-letni chłopiec. Dziecko zmarło po kilkuminutowej reanimacji. Jak podało słowackie pogotowie górskie Horska Zachranna Slużba (HZS), po tej stronie gór zginęła jedna osoba.

W związku z wydarzeniami po 17.30 rozpoczął się sztab kryzysowy, w którym bierze udział wojewoda małopolski Piotr Ćwik. Wojewoda udał się do Zakopanego na polecenie premiera Mateusza Morawieckiego poinformował sekretarz stanu w MSWiA Paweł Szefernaker.

W związku z wydarzeniami uruchomiona została infolinia. Informacje o poszkodowanych można uzyskać pod numerem: 18 201 71 00

 

Trzy śmigłowce LPR oraz jeden TOPR cały czas są w akcji. Załoga śmigłowca LPR z Krakowa oraz śmigłowiec TOPR transportują poszkodowanych z Hali Kondratowej na lądowisko przy zakopiańskim szpitalu, a trzy pozostałe śmigłowce LPR transportują na swoich pokładach poszkodowanych do innych szpitali w Małopolsce m.in. w Nowym Targu.

🚨 AKCJA RATUNKOWA PO BURZY – NAJNOWSZE INFORMACJE 🚨Prawdopodobnie rannych może być nawet ok. 20 osób! Do akcji oprócz…

Opublikowany przez Aktualna sytuacja w Tatrach Czwartek, 22 sierpnia 2019

Część rannych karetkami prosto z lądowiska trafiło do zakopiańskiego szpitala imienia Chałubińskiego. Jak powiedział IAR kapitan Bogusław Szydło z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie, wesprzeć akcję ratowniczą jadą również trzy zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej z powiatu tatrzańskiego. Do akcji włączył się także GOPR.

Jak podał na Facebooku Portal Tatrzański, schronisko na Kondratowej jest nieczynne – są w nim opatrywani ranni.

Metalowy krzyż na szczycie Giewontu często przyciąga wyładowania atmosferyczne. Przebywanie tam podczas burzy jest niebezpieczne, podobnie jak wędrowanie szlakami, które są uzbrojone w łańcuchy pomocnicze.

W czwartek rano w Tatrach świeciło słońce i panowały dogodne warunki do wędrówki, jednak prognozy pogody się sprawdziły i w miarę upływu dnia niebo nad górami zasnuły gęste chmury. Około południa rozpętała się gwałtowna burza.

źródło: RMF FM, IAR, TVP Info
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

1 thought on “Tragedia w Tatrach: 4 osoby nie żyją, nawet 100 rannych! Przerażające liczby po gwałtownej burzy! [WIDEO]”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close