RegionSportWiadomość dnia

Następcy Messiego, Maradony i Pogby zagrają w Sosnowcu

Sosnowiec będzie gościł u siebie uczestników finałów Mistrzostw Świata FIFA U-20, które w dniach 23 maja – 15 czerwca 2019 odbędą się w Polsce. Bazą treningową dla zespołów biorących udział w mundialu będzie kompleks przy ul. Kresowej.

 

 

Śmierć prezydenta Gdańska i fala hejtu w internecie! Zobaczcie najnowsze TOP 5 SILESIA FLESZ

Mecze mistrzostw rozgrywane będą w następujących miastach: Lublin, Bydgoszcz, Gdynia, Bielsko-Biała i Tychy. – Jak wiadomo nie dysponujemy jeszcze stadionem na miarę takiej imprezy, ale mamy doskonałą bazą treningową. Stosowna umowa w tej sprawie została już podpisana. Teraz czekamy na to, jakie zespołu u nas się pojawią. Zrobimy wszystko, aby w jak najlepszych warunkach przygotowywali się do meczów mundialu – podkreśla Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Pełna obsada turnieju nie jest jeszcze znana, gdyż w styczniu i w lutym zmagania odbywają się w Ameryce Południowej i Afryce. Wiemy już jednak, że poza Polską na turnieju wystąpią m.in.: Francja, Włochy, Portugalia, USA czy Meksyk.

Mistrzostwa Świata FIFA U-20 wykreowały w przeszłości tak wielkie gwiazdy jak Diego Maradona, Lionel Messi, Robert Prosinecki, Zvonimir Boban, Adriano czy Paul Pogba.

Źródło: Sosnowiec.pl

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz również

Close
×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close