RegionSportŚwiat

Tychy: Jak się załapać na Mistrzostwa Świata U20? Trwają rozmowy kwalifikacyjne dla wolontariuszy!

Rozpoczęły się rozmowy rekrutacyjne wolontariuszy na Mistrzostwa Świata U20, które w połowie roku zostaną rozegrane na sześciu polskich stadionach. Rozmowy odbywają się na Stadionie Miejskim w Tychach i przeprowadzają je wybrani i przeszkoleni wcześniej liderzy.

 

 

Śmierć prezydenta Gdańska i fala hejtu w internecie! Zobaczcie najnowsze TOP 5 SILESIA FLESZ

W sumie do wszystkich 6 Miast Gospodarzy wysłano 1 845 aplikacji online. Na wolontariuszy, którzy chcą wesprzeć organizację tej dużej sportowej imprezy w Tychach zgłosiło się 362 osób.

– Z tej grupy zostanie wybrana połowa, która będzie pracowała przy organizacji Mistrzostw Świata U20 w Tychach. Choć słowo „praca” może nie jest w tym przypadku najtrafniejsze, bo dla większości wolontariuszy (co często podkreślają), to po prostu wspaniała przygoda. Spora grupa, która się do nas zgłosiła to wolontariusze, którzy byli z nami podczas Mistrzostw Europy, U21, jakie na tyskim stadionie były rozgrywane w połowie 2017 roku. Dziś deklarują, że chcieliby to przeżyć raz jeszcze, dlatego przyjeżdżają do Tychów nie tylko z całego śląska, ale i małopolski czy dolnego śląska – mówi Piotr Solik – Miejski Koordynator Wolontariatu.

Oficjalne wyniki rekrutacji zostaną podane zostaną pod koniec lutego br. Potem wybrani wolontariusze rozpoczną szkolenia
Oficjalne wyniki rekrutacji zostaną podane zostaną pod koniec lutego br. Potem wybrani wolontariusze rozpoczną szkolenia

Rekrutacja potrwa jeszcze tydzień. Rozmowy z wolontariuszami odbywają się od poniedziałku do piątku od 15.00-20.00 oraz w weekendy od 10:00 do 16:00.

-Chcemy dostosować się do czasu wolnego osób, które się zgłosiły, tak by po szkole czy pracy wolontariusze bez problemu mogli do Tychów dotrzeć. Najmłodsi z nich mają po 18 lat, ale muszę przyznać, że jest też spora grupa seniorów – 68, 69 czy 70 lat – dodaje Piotr Solik.

Oficjalne wyniki rekrutacji zostaną podane zostaną pod koniec lutego br. Potem wybrani wolontariusze rozpoczną szkolenia.

Mistrzostwa Świata FIFA U-20 będą rozgrywane w Polsce od 23 maja do 15 czerwca 2019 roku. Turniej zostanie rozegrany na sześciu polskich stadionach: w Bielsku-Białej, Bydgoszczy, Gdyni, Lublinie, Łodzi i Tychach . W Tychach spotkania odbędą się 24, 25, 27, 28, 30, 31 maja oraz 3 i 7 czerwca. W Mistrzostwa Świata U20 wezmą udział reprezentacje z 24 krajów. Turniej odbędzie się na stadionach do pojemności 20 tysięcy miejsc.

(źr:UM Tychy)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close