KrajRegion

Nawet 30 tys. złotych kary i wstrzymanie pomocy państwowej. Ruszają zmasowane kontrole hoteli w Polsce

Od dzisiaj obowiązuje zasada, według której jeśli przedsiębiorca choć raz zostanie „złapany” na łamaniu koronawirusowych zakazów, to straci wsparcie do rządu.Podczas konferencji prasowej wicepremier Jarosław Gowin zapowiedział zmasowane kontrole w hotelach i pensjonatach. Ma to związek z łamaniem restrykcji przez właścicieli biznesów.

 

Gwiazda Szeryfa – serialowa nowość tylko w Telewizji TVS!

Od 7 listopada hotele w Polsce są zamknięte dla turystów. Korzystać z nich mogą jedynie goście przebywający w podróży służbowej, medycy, pacjenci i ich opiekunowie.

Wiele osób meldowało się w hotelach twierdząc, że będą w nich pracować zdalnie, wystarczyło podpisać w hotelu odpowiednie oświadczenie.

Rząd zapowiedział zmasowane kontrole przestrzegania zakazów koronawirusowych w hotelach. 

-Będą kontrole od dzisiaj i mówię to z wielkim żalem – oświadczył na konferencji prasowej Jarosław Gowin – Zwracam się z apelem do przedsiębiorców, aby przestrzegali przepisów; inaczej muszą się liczyć nie tylko z mandatami, ale i zawieszeniem pomocy, która opiewa łącznie na ok. 40 mld zł. – dodał.

Pierwszym narzędziem sankcjonowania właścicieli biznesów będzie mandat. Może on wynieść nawet 30 tysięcy złotych. Drugą karą natomiast może być wykluczenie z otrzymywania państwowej pomocy, czyli m.in. dotacji, dopłat do zatrudnienia, a także zwolnień z podatków.

Źródło: RMF24.pl

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Pierwszy pacjent już w poniedziałek? Tymczasowy szpital w MCK w Katowicach już gotowy [WIDEO]

Sondaż: Tracą PiS i Platforma. Kto wszedłby teraz do Sejmu?

W tym sezonie piłkarska ekstraklasa z rekordowo krótką przerwą zimową!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close