KrajRegionZdrowie

NFZ: Oszuści podszywają się pod lekarzy! Chcą wyłudzić dane osobowe

Oszuści podszywają się pod lekarzy i wyłudzają dane osobowe. Przed takimi działaniami przestępców ostrzega Narodowy Fundusz Zdrowia.

 

 

Sprawdźcie HITY i NOWOŚCI w jesiennej ramówce TVS!

Do pacjentów dzwonią osoby, które twierdzą, że są lekarzami. Powołują się Narodowy Fundusz Zdrowia i informują że najbliższa przychodnia jest zamknięta. Proponują za to pomoc w wystawieniu recepty, stawiają jednak warunek – pacjent musi im podać swoje dane osobowe. Do tej pory takie telefony odbierali przede wszystkim starsi pacjenci, ze wschodniej Polski.

Do Delegatury Lubelskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ w Białej Podlaskiej dotarła informacja o działaniach osoby z Lublina podającej się za lekarza, która chce wyłudzić dane osobowe. Sprawa dotyczy pacjentów zapisanych do NZOZ Ośrodek Zdrowia w Tucznej. Oszust dzwonił do pacjentów, informując ich, że przychodnia jest zamknięta i proponował wystawienie recepty. Takie telefony otrzymały osoby w wieku od 54 do 76 lat.

Narodowy Fundusz Zdrowia prosi osoby starsze o nieprzykazywanie telefonicznie jakichkolwiek danych osobowych nieuprawnionym osobom.

Źródło: NFZ

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Turysta z Pyrzowic do Tunezji nie poleciał bo zażartował, ale nikt się nie zaśmiał

Walkę o 9,5 miliona złotych dla chorej na SMA Oliwki wsparli motocykliści [WIDEO]

Na rowerze pod prąd. Mężczyzna w ciężkim stanie przetransportowany do szpitala

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close