SportWiadomość dnia

Nie jedziemy na olimpiadę? Polscy siatkarze przegrali „mecz na szczycie” z Włochami ….1-3

Polscy siatkarze wygrali wszystkie swoje mecze na japońskich zawodach, deklasując między innymi Amerykanów, Rosję, czy gospodarzy. Kwalifikacje olimpijskie zapewnią sobie w Japonii 2 najlepsze zespoły – Polska przed meczem z Włochami, mimo kompletu zwycięstw – musiała spełnić jeden warunek. Nie przegrać wyżej, niż 2-3. Z Włochami nie tylko – w co wierzyli kibice – Biało-Czerwonym nie udało się wygrać, ale i przegrać różnicą jednego seta. Polska przegrała z Włochami w swoim ostatnim w Japonii meczu 1-3 i praktycznie straciła szansę na awans z tego turnieju na Igrzyska Olimpijskie w 2016 roku w Rio de Janeiro. Przegrana 1-3 sprawiła, że ostatnią szansą na awans z japońskiego turnieju jest mecz USA – Argentyna. Amerykanie starcie z o wiele słabszym rywalem musieliby przegrać. Polska z 29 punktami zajmuje 2 miejsce w turniejowej tabeli, ale o 11.40 na parkiet wchodzą Amerykanie. USA są tuż za nami, z dwupunktową stratą, ale o wiele lepszym bilansem małych punktów – w setach ich bilans to 28-5, podczas gdy Polski 31-11. Jeśli USA wygra, "japońska wiza" do Brazylii na przyszłoroczne igrzyska przejdzie nam przed nosem. Nie zmienia to jednak faktu, że drużynie Stephana Antigi należą się jednak słowa podziękowania od polskich kibiców za wspaniałe emocje i walkę we wszystkich meczach turnieju. <.>