RegionWiadomość dnia

Nie ma aresztu dla Kamila Durczoka. Jest OŚWIADCZENIE obrońców znanego dziennikarza

Sąd nie zdecydował o przychyleniu się do wniosku prokuratury i nie zastosował aresztu tymczasowego wobec znanego dziennikarza, Kamila Durczoka, który jest oskarżony o podrobienie podpisu na wekslu na kwotę ponad 2 mln franków. Obrońcy dziennikarza wysłali do mediów oświadczenie, którego pełną treść zamieszczamy poniżej:

 

 

Szlagierowa gwiazda prosi o pomoc! TOP 5 SILESIA FLESZ
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS


 

OŚWIADCZENIE OBROŃCÓW KAMILA DURCZOKA

 

Z szacunkiem i zadowoleniem przyjmujemy decyzję Sądu Rejonowego Katowice – Wschód w Katowicach z dnia 4 grudnia 2019 roku, który nie uwzględnił wniosku Prokuratury Regionalnej w Katowicach o zastosowanie w stosunku do naszego klienta – Pana Kamila Durczoka środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Mając na uwadze dobro postępowania, interes naszego Klienta oraz przyszłe decyzje gospodarza toczącego się postępowania, uznajemy, że powinniśmy powstrzymać się od komentowania treści zapadłego orzeczenia oraz zgromadzonego dotychczas materiału dowodowego.

Jedynym co chcemy podkreślić jest okoliczność, że sprawa ma o wiele bardziej złożony charakter, niż przekaz wynikający z dotychczasowych doniesień medialnych, co dostrzegł i podkreślił Sąd orzekający w przedmiocie wniosku o zastosowanie tymczasowego aresztowania.

Chcemy wyraźnie zaznaczyć, że nasz Klient złożył obszerne i szczegółowe wyjaśnienia oraz deklaruje gotowość odniesienia się do wszelkich pozostałych, istotnych okoliczności sprawy oraz aktywnego udziału we wszystkich czynnościach postępowania.

W nawiązaniu do decyzji Sądu oświadczamy, że przedstawimy Prokuraturze Regionalnej propozycję odpowiednich wolnościowych środków zapobiegawczych, w tym stosownego poręczenia majątkowego.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Będzie więcej słońca, ale też przymrozki i opady śniegu [PROGNOZA POGODY]

Rybnik: Jechał tuż przed policjantami ze SPEED i zaczął wyrzucać przez okno śmieci! [WIDEO]

Tak będzie wyglądać Dolina 5 Stawów w Katowicach [WIZUALIZACJE]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close