KrajRegion

Nie ma porozumienia między rządem a nauczycielami. ZNP nie zawiesza strajku

Nie ma porozumienia między rządem a strajkującymi nauczycielami. Dziś odbyły się kolejne rozmowy przedstawicieli rządu i central związkowych poświęcone sytuacji w oświacie. Ogólnie rzecz biorąc porozumienia brak, zatem i strajk nie zostaje zawieszony.

 

Strajk nauczycieli: MATURA w tym roku ZAGROŻONA? TOP 5 Silesia Flesz

Dziś w Centrum Partnerstwa Społecznego „Dialog” w Warszawie odbyło się spotkanie władz rządu wraz z przedstawicielami ZNP w sprawie trwającego od 8 kwietnia strajku.

Stronom nie udało się dojść do porozumienia. To co proponuje rząd, jest nie do zaakceptowania dla drugiej strony, natomiast postulaty przedstawicieli central związkowych są dla rządzących zbyt wygórowane.

Rząd przedstawił drugiej stronie dziś nową propozycję: „Zaproponowaliśmy rozpoczęcie znacznego wzrostu wynagrodzeń dla nauczycieli od września 2020 r.; średnio dla nauczyciela dyplomowanego 250 zł podwyżki za zwiększenie o 90 minut czasu pracy w tygodniu”.

ZNP na taką propozycję nie przystaje i modyfikuje swoje oczekiwania: (początkowo upominały się o tysiąc zł podwyżki); potem 30 proc. w dwóch ratach po 15 proc., a obecnie postulują 30 proc. w tym roku w rozbiciu na większą ilość transzy.

Czy dojdzie do porozumienia władz ze strajkującymi nauczycielami?

Na razie ZNP podjął decyzję o niezawieszaniu strajku.

 

źr. TVN/m-ps

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close