RegionWiadomość dnia

Nie wyrzucajcie jedzenia! W Katowicach odbędzie się Poświąteczna Zbiórka Żywności

Zgodnie z tradycją, świąteczny stół musi być suto zastawiony. Najczęściej jednak jedzenia jest za dużo. O wiele za dużo! Nie trzeba, a nawet nie powinno się go wyrzucać. To co zostanie, można oddać w ramach poświątecznej zbiórki żywności. Taką organizuje między innymi Górnośląskie Towarzystwo Charytatywne w Katowicach.

 

 

PRZERAŻAJĄCE! TOP 5 Silesia Flesz: Starsi ludzie oddawani do szpitali na święta jak rzeczy!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

-Tak jak co roku prosimy, apelujemy, by osoby które mają tej żywności w nadmiarze przywoziły ją do nas na ulicę Jagiellońską 18. My przyjmujemy po świętach praktycznie całodobowo – cały czas ktoś pilnuje, cały czas ktoś dyżuruje. Apelujemy żeby to była żywność zdatna do spożycia. Zawsze bardzo obrazowo przekazujemy żeby to była żywność, którą sami w momencie przekazywania byśmy zjedli – mówi Dawid Brehmer, Górnośląskie Towarzystwo Charytatywne.

Jedzenie do Górnośląskiego Towarzystwa charytatywnego można przynosić już od 25 grudnia. 27 grudnia poświąteczną zbiórkę żywności organizuje z kolei Stowarzyszenie Klucz – Stop Społecznym Wykluczeniom. Przywozić można pieczywo, ciasto, nabiał, wędliny, konserwy, warzywa, owoce, słodycze, ryż i makarony. Zbiórka w godzinach od 11:30 do 16:00 prowadzona będzie przed Górnośląskim Towarzystwem Charytatywnym.

 

-Po świętach marnuje się najwięcej tej żywności, a ogólnie to 9 mln ton żywności rocznie marnuje się w Polsce, dlatego warto organizować takie akcje. Chodzi nam też o edukacje społeczeństwa – żeby ludzie nie wyrzucali żywności, bo warto się podzielićmówi Alicja Dobija, Stowarzyszenie Klucz – Stop Społecznym Wykluczeniom.

Na Śląsku jedzenie oddać można między innymi w Bielsku-Białej, Chorzowie, Częstochowie, Gliwicach, Rudzie Śląskiej, Sosnowcu czy Tychach. Pełna lista punktów uczestniczących w akcji „Podziel się posiłkiem z bezdomnymi”, w których można oddawać żywność oraz godziny ich otwarcia dostępna jest pod adresem www.podzielmysie.pl

 

autor: Sandra Hajduk

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Gigant z USA stawia na śląskie oprogramowanie

Google poinformowało Cię o naruszeniu bezpieczeństwa danych? Sprawdź o co chodzi

Dali radę! Już 23 grudnia otwarcie 20 km autostrady A1 w Częstochowie!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close