KrajRegion

Nie żyje były minister środowiska. Jan Szyszko zmarł w wieku 75 lat

Jan Szyszko nie żyje. Zmarł były minister ochrony środowiska. Zmarł w wieku 75 lat.

 

 

Nie żyje prof. Jan Szyszko, polityk, były minister ochrony środowiska. Jan Szyszko zmarł w wieku 75 lat w środę, 9 października.

Jan Szyszko był kilkakrotnie szefem resortu ochrony środowiska. Piastował to stanowisko w latach 1997–1999 w rządzie Jerzego Buzka, kilka lat później zasiadł w ministerialnym fotelu w gabinecie tworzonym przez premiera Kazimierza Marcinkiewicza a później Jarosława Kaczyńskiego, a w latach 2015–2018 był szefem resortu w rządach Beaty Szydło oraz Mateusza Morawieckiego. Był także posłem na sejm ostatnich czterech kadencji, a w obecnych wyborach kandydował z okręgu nr 20.

Był wykładowcą akademickim, autorem ponad setki publikacji dotyczących głównie użytkowania zasobów przyrodniczych oraz ekologii. W założonej przez niego prywatnej stacji badawczej prowadzono badania naukowe nad zwiększaniem zdrowotności lasów oraz wykorzystaniem zasobów przyrody w celach rozwoju gospodarczego.

Jan Szyszko zmarł w wieku 75 lat, nieoficjalnie jako przyczynę śmierci podaje się zator płucny.

O śmierci ministra Szyszko poinformował między innymi prezydent Andrzej Duda:
Bardzo smutna, niespodziewana wiadomość. Dziś przed południem odszedł Pan Prof. Jan Szyszko. Naukowiec i polityk ale przede wszystkim dobry i życzliwy Człowiek, pasjonat przyrody, którego darzyłem wielką sympatią i szacunkiem. Fiat Voluntas Tua… RiP

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Dwie osoby zginęły, 4 ranne! Tragiczny bilans wybuchu bomby w Kuźni Raciborskiej!

Policjant ze Świętochłowic stracił wszystko w pożarze! Koledzy robią rzutkę i proszą o pomoc

Paweł D. zatrzymany! Wiceprezes GKS Jastrzębie był poszukiwany za pobicie hokeisty!

źródło: Polsat News
red: W.Żegolewski
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close