AlarmRegionŚwiatWiadomość dnia

Nie żyje książę Filip, mąż królowej Elżbiety! Zmarł w wieku 99 lat

Nie żyje książę Edynburga, mąż królowej brytyjskiej Elżbiety – Filip. Zmarł w wieku 99 lat.

 

 

Silesia Flesz w TVS od poniedziałku do piątku: 16.00, 17.45, 20.00 i 23.00

O śmierci księcia Filipa poinformował Pałac Buckingham. Książę Filip, mąż królowej Elżbiety miał 99 lat. Zmarł w piątek, 9 kwietnia o poranku.

Rodzina królewska poinformowała o śmierci księcia Filipa w krótkim oświadczeniu w mediach społecznościowych. -Z głębokim smutkiem Jej Królewska Mość ogłosiła śmierć swojego ukochanego męża, Jego Królewskiej Wysokości, księcia Filipa, księcia Edynburga czytamy w krótkim oświadczeniu.

Filip, Książę Edynburga urodził się 10 czerwca 1921 roku na wyspie Korfu. Nosił tytuły księcia Grecji i Danii, ale po poślubieniu księżniczki Elżbiety z rodu Windsorów, oddał wszystkie tytuły. Przybrał też wtedy nazwisko Mountbatten.

Książę Filip był najdłużej pełniącym służbę królewską małżonkiem w historii Wielkiej Brytanii. Z księżniczką Elżbietą wziął ślub w 1947 roku. Kilka lat temu wycofał się z życia publicznego. Królewska para doczekała się czwórki dzieci, ośmiorga wnucząt i dziewięciu prawnuków.

W lutym tego roku trafił do szpitala z powodu infekcji. Rodzina królewska zaprzeczała wtedy, jakoby w grę wchodził koronawirus. Przeszedł potem zabieg kardiologiczny. Ze szpitala został wypisany po miesiącu.

Na razie nie są znane szczegóły ani data ceremonii pogrzebowej.

-Rodzina Królewska łączy się z ludźmi na całym świecie w żałobie po jego stracie. Dalsze ogłoszenia zostaną podane we właściwym czasie – czytamy w komunikacie rodziny królewskiej.

 

źródło: WP/TVN 24
red: W. Żegolewski

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Na Śląsku na COVID zaszczepią nas farmaceuci, diagności i fizjoterapeuci. Ruszają szkolenia

Pole w Raciborzu kryło tajemnicę o której nikt nie miał pojęcia! [WIDEO]

Katowice: Wolontariusze potrzebni do pomocy w szpitalu tymczasowym w MCK

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close