KategoriaRegionWiadomość dnia

Niedziela 13 października: Sprawdźcie najciekawsze wydarzenia niedzieli w regionie!

Nie masz pomysłu na weekend 12 i 13 października? Oto zestawienie najciekawszych wydarzeń tej niedzieli w woj.śląskim!

 

 

Puma grasuje po Śląsku! Wielkie poszukiwania w TOP 5 Silesia Flesz

TOP 5 Silesia Flesz – premiera w niedzielę 19:50 w Telewizji TVS

Wydarzenia muzyczne
Tołhaje
Teatr rozrywki, Chorzów
19:00

Nazwa zespołu inspirowana jest węgierskim określeniem na harcujących po Beskidach zbójnikach. Nazwa ta ma nakierować słuchacz na inspiracje, jakimi posługuje się kapela. Mieszają oni bowiem ludowe style z bardziej nowoczesnym brzmieniem i, jak sami mówią, harcują po scenie jak niegdyś robili to tołhaje. W skład zespołu wchodzą Damian Kurasz, Piotr Rychlec, Maria Jurczyszyn-Kulik, Wawrzyniec Topa, Tomasz Duda, Łukasz Moskal, Maciek Cierliński oraz Mateusz Szemraj. Zespół może pochwalić się również współtworzeniem ścieżki dźwiękowej do popularnego serialu „Wataha” produkcji HBO. Bilety od 35zł.

W. Mazolewski Quintet / M. Sadowska / K. Zalewski
NOSPR Sala Koncertowa
18:30

Po raz pierwszy na wspólnej scenie, jednej z najbardziej prestiżowych sal koncertowych Europy, wraz z WMQ Wojtek Mazolewski QUINTET wystąpią Maria Sadowska i Krzysztof Zalewski. WMQ, jak mówią organizatorzy, nieźle prezentuje się na płytach, jednak to jego występy na żywo są niezapomnianym zarówno widowiskiem, jak i słuchowiskiem, którego nie można przegapić. Maria Sadowska, znana nie tylko ze swojej twórczości muzycznej, prezentuje styl, który łączy ambitne brzmienie jazzu z klubowymi rytmami. Krzysztof Zalewski to jedna z najsilniejszych osobowości współczesnej polskiej sceny muzycznej. Na swoim koncie ma współpracę m.in. z Brodką, zespołem Hey czy Kasią Nosowską. Podziwiany i rozchwytywany, zbiera entuzjastyczne recenzje i zaliczany jest do najważniejszych obecnie polskich artystów. Bilety na koncert od 99zł.

 

Europejski Dzień Kina Artystycznego 2019
Portret Kobiety w ogniu
Kinoteatr Rialto, Katowice
20:00

Z okazji Europejskiego Dnia Kina Artystycznego Kinoteatr Rialto zaprasza na specjalną projekcję filmu w oparciu o najlepszy scenariusz tegorocznego Festival de Cannes „Portret Kobiety w Ogniu”. Film opowiada o Francji w 1760. Marianne, malująca na zlecenie, musi wykonać portret młodej damy bez jej wiedzy. Podsycany przez tajemnicę, płomień zakazanej miłości wybucha ze zdwojoną siłą – przekonuje najpiękniejsza love story roku, „Portret kobiety w ogniu”. Film Céline Sciammy z miejsca podbił serca publiczności festiwalu w Cannes i uwiódł jurorów, którzy nagrodzili go za scenariusz. Subtelny, a przy tym ognisty melodramat francuskiej reżyserki to pochwała kobiecego spojrzenia i jego imponujący manifest.

EDKA 2019
Kino Amok, Gliwice
16:00

Kino Amok w Gliwicach świętuje IV edycję Europejskiego Dnia Kina Artystycznego. Po raz czwarty CICAE i Europa Cinemas łączą siły z ponad 700 kinami, w tym także z polskimi kinami niezależnymi zrzeszonymi w Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych. W kinie Amok zobaczymy takie filmy jak „Ból i Blask” Pedro Almodovara, „Boże Ciało” Jana Komasa oraz najnowszy „Joker” reżyserii Todda Phillipsa.

 

Teatr
Niech moc będzie z wami i komedia
Old Timers Garage
18:00

Proszę usiąść wygodnie i zapiąć pasy. Zapraszamy Państwa na galaktyczną podróż z Teatr Old Timers Garage.
Komedia o kosmicznych problemach małżeńskich. Zdrada jest tylko początkiem perypetii czwórki bohaterów. Czy dobra strona mocy zwycięży? Podróż wyłącznie dla dorosłych!!! Bilety w cenie 50zł.

 

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

POMÓŻCIE!!! Potrzebna krew dla saperów z Gliwic! Przyłączcie się do policyjnej akcji

Tajemnicza kula na skrzyżowaniu w Zabrzu! Kierowcy nie wiedzą, co to jest! [ZDJĘCIA]

Polacy polecą na Marsa! Dokument w sprawie misji na Marsa podpisany! [WIDEO

 

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close