KrajRegion

Nielegalne zgromadzenie przed Barbakanem w Krakowie. Policja wystawiła kilkadziesiąt mandatów

Jednym z obostrzeń sanitarnych, jest zakaz dotyczący zgromadzeń. Zgodnie z obowiązującymi uregulowaniami w zgłoszonym zgromadzeniu może wziąć udział do 5 osób, które mają obowiązek noszenia maseczki oraz zachowania dystansu podczas trwania manifestacji. Krakowscy policjanci interweniowali w niedzielę, gdy doszło do łamania związanych z tym przepisów.

 

Silesia Flesz w TVS od poniedziałku do piątku: 16.00, 17.45, 20.00 i 23.00

Obowiązujące obostrzenia pandemiczne mają na celu przede wszystkim ograniczyć warunki, w jakich dochodzi do transmisji wirusa, a takimi niewątpliwie są skupiska ludzi. Statystyki dziennych zakażeń, świadczące o powadze sytuacji, nie przekonują jednak wszystkich i mimo zakazów organizowane są nielegalne zgromadzenia.

Kraków. 11 kwietnia, koło Barbakanu miało miejsce, trwające ok. 1,5 godziny zgromadzenie, które nie zostało wcześniej zgłoszone pomimo, że ogłoszenia o tym spotkaniu pojawiły się w Internecie już w czwartek. Jego uczestnicy wyrażali sprzeciw wobec wprowadzonych przepisów w związku ze stanem epidemii. Manifestacja, która odbyła się tego dnia skupiła w jednym miejscu blisko 90 osób, z których większość nie przestrzegała podstawowych zasad sanitarnych, takich jak noszenie maseczki, czy zachowanie dystansu społecznego. Będący na miejscu policjanci poprzez systemy nagłaśniające wzywali uczestników nielegalnego zgromadzenia do rozejścia się i stosowania do obowiązujących zasad. W wyniku podjętej przez funkcjonariuszy interwencji wylegitymowanych zostało 88 osób. Uczestnikom zgromadzenia, którzy łamali przepisy epidemiczne mundurowi wystawili łącznie 30 mandatów karnych, natomiast w 39 przypadkach policjanci sporządzili dokumentację, która po przeprowadzonym postępowaniu może zostać przesłana do sądu z wnioskiem o ukaranie. Policjanci ustalili i wylegitymowali także osoby odpowiedzialne za organizację i kierowanie przebiegiem nielegalnego zgromadzenia, które mogą spodziewać się konsekwencji prawnych w tym zakresie. W wyniku podjętych działań zatrzymane zostały 3 osoby, które były sprawcami znieważenia funkcjonariuszy.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

20 milionów szczepień do końca kwietnia? Rząd ambitnie o planie szczepień na covid-19

Masowe szczepienia mogą być wreszcie naprawdę masowe! Śląsk i Zagłębie

Krzysztof Szwed, Bogdan Tyc, Lucjan Czerny. W krótkim czasie odeszli giganci śląskiej sceny muzycznej

 

źr. Policja Małopolska

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close