KrajRegion

Nieograniczona ilość osób zaszczepionych na weselach. Opublikowano rozporządzenie

W Dzienniku Ustaw opublikowane zostało rządowe rozporządzenie zakładające wznowienie wesel od 15 maja. Przepisy określają liczbę gości np. weselnych i nie przewidują wyjątków dotyczących dzieci.

 

Silesia Flesz w TVS od poniedziałku do piątku: 16.00, 17.45, 20.00 i 23.00

Od 15 maja przyjęcia okolicznościowe takie jak np. wesele, czy komunie będzie można organizować na świeżym powietrzu dla maksymalnie 25 osób niezaszczepionych i nieograniczonej liczby zaszczepionych.

Od 29 maja imprezy będzie można organizować także w pomieszczeniach zamkniętych i z udziałem maksymalnie 50 osób niezaszczepionych oraz – niezmiennie – nieograniczonej liczby zaszczepionych.

Za zaszczepionych uznaje się osoby, które przyjęły obie dawki preparatów Pfizera, Moderny lub AstryZeneki albo jednodawkową szczepionkę Johnson & Johnson.

W rozporządzeniu nie przewidziano wyjątków, dlatego nawet najmłodsze dzieci będą wliczane do limitu gości.

Źródło: Dziennik Ustaw, RMF24.pl

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Będzie żegnał go cały Śląsk, zawyją wszystkie radiowozy. W piątek odbędzie się pogrzeb zastrzelonego policjanta z Raciborza

Koniec noszenia maseczek już bliski! Jeszcze tylko rozporządzenie i 15 maja ściągamy!

Zabójstwo policjanta w Raciborzu: Jest areszt dla podejrzanego o zastrzelenie policjanta

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close