RegionWiadomość dnia

Koniec noszenia maseczek już bliski! Jeszcze tylko rozporządzenie i 15 maja ściągamy!

Maseczki mają zniknąć. Przynajmniej na zewnątrz. Jeszcze dzisiaj w Dzienniku Ustaw ma pojawić się rozporządzenie dotyczące zniesienia obowiązku zasłaniania ust i nosa na wolnym powietrzu od 15 maja. Obniża się liczba zachorowań. Dziś Ministerstwo Zdrowia poinformowało o ponad 6,4 tys. nowych przypadkach zakażeń. Najwięcej z nich, bo ponad tysiąc, jest znowu na Śląsku.

 

 

Silesia Flesz w TVS od poniedziałku do piątku: 16.00, 17.45, 20.00 i 23.00

– Poprawia się również sytuacja jeśli chodzi o zajętość łóżek w województwie śląskim. Ta zajętość jest na poziomie 59 proc., czyli spadła już poniżej 60 proc. Niestety, jeśli chodzi o liczbę łóżek respiratorowych, to one nadal są zajęte w znacznym stopniu na poziomie 70 proc., czyli widać, że rzeczywiście jeszcze mieszkańcy wymagają tego leczenia na łóżkach respiratorowych – mówi Alina Kucharzewska, Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach.

Od kilku dni wskaźnik zakażeń wynosi poniżej 15u na 100 tys. mieszkańców, a to warunek byśmy maseczek nie musieli ubierać na zewnątrz. Do tej pory koronawirusem w Polsce zakaziło się ponad 2,8 mln osób.

 

autor: Paweł Jędrusik

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Zabójca policjanta z Raciborza jest w szpitalu w Rybniku. Ma dostać trzy zarzuty [WIDEO]

Na Śląsk dotarły kolejne dostawy szczepionek. Punkty Szczepień Masowych pracują pełną parą

Bogatsi za żłobek w Katowicach nie zapłacą więcej? Wojewoda mówi, że to niekonstytucyjne

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close