AlarmKrajRegionWiadomość dnia

Niewiele nowych przypadków koronawirusa w Polsce. Na Śląsku też mało [KORONAWIRUS 24.05.2020]

Zaledwie 23 nowe przypadki koronawirusa na Śląsku i 90 w całej Polsce. To najnowsze dane, przekazane nam przez Ministerstwo Zdrowia w niedzielę, 24 maja popołudniu.

 

 

Zobacz także: Błyskawicznie rośnie liczba zakażonych koronawirusem na Śląsku!

 

W porównaniu do porannej fali wyników, wśród których aż 161 było z województwa śląskiego – popołudniowe 24 to naprawdę niewiele. Ale trzeba być świadomym faktu, że wyniki próbek pobranych od tysięcy górników z kilku śląskich kopalni będą spływały w ciągu najbliższych kilku dni.

-Mamy 90 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: śląskiego (24), łódzkiego (23), mazowieckiego (20), dolnośląskiego (11), małopolskiego (5), pomorskiego (2), podlaskiego (1), świętokrzyskiego (1), kujawsko-pomorskiego (1), podkarpackiego (1)poinformowało 24 maja Ministerstwo Zdrowia.

Jest kolejna ofiara śmiertelne koronawirusa. -Z przykrością informujemy o śmierci 1 osoby zakażonej koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 78-M Kędzierzyn-Koźle. Osoba ta miały choroby współistniejące – informuje MZ.

Według najnowszych danych liczba zakażonych koronawirusem w całej Polsce wynosi 21 326 osób. Już 996 chorych zmarło. W województwie śląskim do tej pory testy wykryły koronawirusa u 6982 osób. Zmarło do tej pory 191 zakażonych COVID-19.

autor: Wojciech Żegolewski
źródło: Ministerstwo Zdrowia

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Związkowcy alarmują: postojowe wypłacane w kopalniach może wynieść zaledwie 30 procent

40 osób zakaziło się w kościele, a 7 w restauracji. Rośnie obawa przed drugą falą zakażeń Covid-19

Dramat w Rybniku. Matka wyrzuciła niemowlę przez okno. NOWE FAKTY

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close