RegionWiadomość dnia

Koronawirus na Śląsku: 24 kolejne zakażenia i kolejni wyleczeni. O jakie miasta chodzi?

Kolejne 24 przypadki koronawirusa w woj.śląskim potwierdzono wynikami testów.

 

 

Zobacz także: Błyskawicznie rośnie liczba zakażonych koronawirusem na Śląsku!

 

-Kolejni mieszkańcy województwa zostali zakażeni Covi-19: 6 mieszkańców Katowic (najstarszy 66, najmłodszy 26 lat), 2 mieszkanki Rybnika (starsza i w średnim wieku), 3 mieszkańców Jastrzębia-Zdroju (2 młodych mężczyzn i kobieta), mieszkaniec powiatu pszczyńskiego w sile wieku, starsza mieszkanka Zabrza, 7 mieszkańców powiatu wodzisławskiego (najstarszy 89, najmłodszy 26 lat), starsza mieszkanka Bielska-Białej, dziecko z Gliwic, mieszkanka powiatu żywieckiego w sile wieku, mieszkanka Sosnowca w sile wieku – informuje Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach.

Są też i dobre wiadomości. 50 kolejnych mieszkańców wygrało walkę z koronawirusem. 9 spośród nich leczyło się w szpitalu pod opieką lekarzy chorób zakaźnych, pozostali dochodzili do zdrowia w swoich domach pod nadzorem sanepidu. Najmłodszy wyleczony ma 21 lat i mieszka w Katowicach, najstarszy ma 94 lata – to mieszkanka Częstochowy. Obecnie mamy 1394 osoby wyleczone z koronawirusa w województwie śląskim.

Według najnowszych danych liczba zakażonych koronawirusem w całej Polsce wynosi 21 326 osób. Już 996 chorych zmarło. W województwie śląskim do tej pory testy wykryły koronawirusa u 6982 osób. Zmarło do tej pory 191 zakażonych COVID-19.

 

autor: Wojciech Żegolewski
źródło: Ministerstwo Zdrowia, Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Związkowcy alarmują: postojowe wypłacane w kopalniach może wynieść zaledwie 30 procent

40 osób zakaziło się w kościele, a 7 w restauracji. Rośnie obawa przed drugą falą zakażeń Covid-19

Dramat w Rybniku. Matka wyrzuciła niemowlę przez okno. NOWE FAKTY

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close