Region

Strażnicy ze Świętochłowic uratowali malutką sarnę

Nietypowa interwencja strażników miejskich ze Świętochłowic. W czwartek wieczorem dyżurny straży otrzymał zgłoszenie od jednego z mieszkańców z prośbą o uratowanie małej sarny.

Ruszcie tropem zbrodni w TVS!

Mieszkaniec poinformował, że w trawie przy ruchliwej ulicy Bytomskiej leży młoda, kilkudniowa sarna. Na miejsce skierowano patrol. Strażnicy zabezpieczyli „przedszkolaka” przed niechybną śmiercią pod kołami samochodów.

– Maluszek został zabrany do schroniska dzikich zwierząt w Mikołowie. Przy okazji informujemy, że w takich przypadkach maluchy zaraz po narodzinach zostają pozostawione w głebokiej trawie, a matka wraca co kilka godzin, żeby nakarmić młodepiszą strażnicy miejscy na swoim profilu facebookowym.

W takich sytuacjach nie powinniśmy ruszać zwierzęcia. Ten przypadek był jednak inny, bo dotyczył aglomeracji miejskiej i ruchliwej drogi publicznej, co stwarzało bezpośrednie zagrożenie.

Źródło i foto: Straż Miejska w Świętochłowicach

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Tragiczna śmierć na Pogorii IV. NOWE FAKTY [WIDEO]

PILNE: niewybuch w Nikiszowcu! Ewakuowano 200 osób

Kiedy wybory prezydenckie? Premier podał wstępną datę!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close