KrajRegionŚwiat

Nowa metoda płatności w IKEA! Klienci będą płacili… czasem! Jak to działa?

Sieć sklepów Ikea bardzo często zaskakuje klientów swoimi pomysłami. Tym razem, jako pierwszy detalista na świecie, testuje płacenie za zakupy… czasem.

 

 

TOP 5 Silesia Flesz: Namawiamy pingwiny z chorzowskiego ZOO na pączkoburgera 😉
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Bardzo często placówki Ikea znajdują się na obrzeżach miast, dlatego też sieć chce zachęcić klientów, by częściej odwiedzali sklepy, nie bacząc na czas, który przeznaczają na dojazdy.

Jak to działa?

Za pomocą Google Maps należy zarejestrować przebytą trasę i pokazać ją przy kasie podczas płacenia. Przy każdym produkcie dodana jest cena wyrażona w „czasowej walucie”, która oparta jest o średnią płacę w Dubaju.

Zdaliśmy sobie sprawę z dwóch rzeczy: czas jest dziś bardzo cenny, a wielu naszych klientów spędza znaczną jego część, odwiedzając nasze lokalizacje, które czasami znajdują się poza centrum” – powiedział rzecznik Ikea w rozmowie z „Forbesem”. „Uważamy, że słuszne jest nagradzanie wysiłków naszych klientów poprzez spłacanie ich czasu, który nam poświęcają. To nasz sposób, by pomóc społeczności Dubaju w jak najlepszym wykorzystaniu każdej minuty” – dodał.

 

Dzięki takiemu rozwiązaniu klienci mogą decydować się na częstsze odwiedziny sklepu. Jak na razie takie rozwiązanie wprowadzono w Dubaju.

Źródło: bankier.pl/Forbses

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Śląskie: Tajemnicze światła na niebie! [WIDEO] Widzieliście? Co to było?

Uczniowie Tarnowskich Gór wrócili z ogarniętych przez koronawirus Włoch. Czeka ich odosobnienie

Będzie dodatkowa kasa dla emerytów i rencistów! Ustawa o 13 emeryturze podpisana

 

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close