KrajRegion

Nowe obostrzenia w całym kraju od 20 marca do 9 kwietnia. Dużo się zmieni! [WIDEO]

W całej Polsce wracają obostrzenia. Dzisiaj rząd postanowił, że ograniczenia regionalne, w wybranych województwach, nie mają już sensu. Wzrost zakażeń w skali kraju jest  zbyt duży.

 

 

TOP 5 Silesia Flesz: Sosnowiec wprowadził już euro! Po jakim kursie? 😉

Premiera TOP 5 Silesia Flesz zawsze w niedzielę o 19.50!


-Zamknięte zostaną kina, teatry, muzea, galerie i inne takie obiekty rozrywkowe. Również zostaną zamknięte zostaną baseny, sauny, solaria i obiekty sportowe. Najważniejszą informacją z punktu widzenia rodziców i dzieci jest to, że niestety musimy wrócić do trybu nauki zdalnej w klasach 1-3 – wylicza minister zdrowia, Adam Niedzielski.

Zamknięte zostaną też centra handlowe, za wyjątkiem działających w nich sklepów spozywczych, drogerii czy aptek. Jednak – jak dzisiaj zapowiedział minister zdrowia – dzieci z klas I-III do szkół najprawdopodobniej wrócą 9 kwietnia.

Jeśli wprowadzane właśnie obostrzenia nie przyniosą oczekiwanego rezultatu, możliwe jest zamknięcie całego kraju, tak jak to było wiosną rok temu. Dzisiejsze dane odnoście liczby zakażeń nie napawają optymizmem. W województwie śląskim odnotowano ponad 4 tys. nowych przypadków zakażenia.

-Z tego wynika, że niemal co druga badana próbka była zakażona. To też pokazuje w jakim kierunku rozwija się ta pandemia. Biorąc pod uwagę to, że dzisiaj te ponad 4 tys. osób dowiedziało się, że są chore, nie wiemy co będzie się działo w następnych dniach. Ile z tych osób będzie wymagało hospitalizacji – mówi Alina Kucharzewska, Śląski Urząd Wojewódzki.

Dlatego łóżka w szpitalach mają być zamieniane na „covidowe”. Obostrzenia mają potrać co najmniej do 9 kwietnia, a zaczną obowiązywać w najbliższą sobotę, 20 marca.

 

autor: Łukasz Kądziołka

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Koronawirus na Śląsku: 100 nowych miejsc w szpitalu tymczasowym w MCK jeszcze w tym tygodniu!

Rząd zamyka w całej Polsce galerie handlowe, hotele, szkoły, kina i teatry! NOWE OBOSTRZENIA od 20 marca!

Policyjna grupa SPEED sieje postrach na Śląsku! Setki zabranych praw jazdy, tysiące wykroczeń!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close