RegionWiadomość dnia

Radna z Jaworzna chce, żeby Sosnowiec wyremontował drogę na granicy z Jaworznem

Kiedyś to była główna droga wyjazdowa z Jaworzna w kierunku Katowic, dziś jeżdżą tędy głównie autobusy miejskie i mieszkańcy najbliżej położonych dzielnic. I dlatego jest nieco zapomniana. Mowa o ulicy Orląt Lwowskich, na granicy Jaworzna i Sosnowca. Radna z Jaworzna chce, żeby to właśnie Sosnowiec ją wyremontował.

 

 

Silesia Flesz w TVS od poniedziałku do piątku: 16.00, 17.45, 20.00 i 23.00


– Mieszkańcy Osiedla Stałego, Łubowiec, Dąbrowy Narodowej bardzo często kursują, jeżdżą tą drogą. Stan techniczny tej drogi jest w opłakanym stanie. To jest Droga Krajowa nr 79. Drogą tą poruszają się też autobusy miejskie – mówi Dorota Guja, radna z Jaworzna.

Sosnowiec zapewnia, że wkrótce wykona drobne naprawy na tej drodze. Ale ma też oczekiwania wobec Jaworzna.

Ul. Orląt Lwowskich to ser szwajcarski. Radna z Jaworzna chce, żeby wyremontował ją Sosnowiec
Ul. Orląt Lwowskich to ser szwajcarski. Radna z Jaworzna chce, żeby wyremontował ją Sosnowiec

– Jak to zwykle po zimie takie przeglądy wykonujemy i tę ulice sprawdzaliśmy 2-3 tygodnie temu. Rzeczywiście takie bieżące naprawy są zasadne w tym miejscu i z pewnością będą wykonane. Ale liczymy też, że Jaworzno ul. Stefana Batorego, czyli drogę, która łączy sosnowieckie Maczki z Jaworznem też weźmie pod uwagę, bo stan tej drogi jest nie najlepszy – mówi Rafał Łysy, Urząd Miejski w Sosnowcu.

O remont próbują się też doprosić mieszkańcy domów przy ul. Leszczy w Katowicach. To nią poruszają się w kierunku Mikołowa. Na razie jest pełna dziur i łatwo uszkodzić tu zawieszenie. To jednak wkrótce ma się zmienić.

– Ulica Leszczy będzie utwardzana w drugim kwartale bieżącego roku. Oznacza to, że na odcinku od ul. Grota Roweckiego do końca linii zabudowy zostanie położony asfalt – mówi Michał Łyczak, Urząd Miasta Katowice.

Jeśli tak się stanie, po kilkunastu latach mieszkańcy będą mogli odetchnąć.

 

autor: Paweł Jędrusik

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Koronawirus na Śląsku: 100 nowych miejsc w szpitalu tymczasowym w MCK jeszcze w tym tygodniu!

Rząd zamyka w całej Polsce galerie handlowe, hotele, szkoły, kina i teatry! NOWE OBOSTRZENIA od 20 marca!

Policyjna grupa SPEED sieje postrach na Śląsku! Setki zabranych praw jazdy, tysiące wykroczeń!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close