KrajRegion

Nowoczesne Żory i medyczne Zabrze [KALEJDOSKOP REGIONÓW]

Żory stawiają na nowoczesne technologie i rozwój przedsiębiorczości. Historia zabrzańskiej medycyny w pigułce. III Bieg Wiosenny za nami.

 

Program „Kalejdoskop Regionów” to zbiór najciekawszych informacji ze Śląska i Zagłębia. W najnowszym odcinku zajrzymy do Żor i Zabrza, a także spróbujemy dogonić… wiosnę!

Oglądaj premierowe odcinki programu w każdy piątek o 17:15 w TVS!

 

Nowoczesne Żory

Wielomilionowa inwestycja „Ksenon” ruszy niebawem w Żorach. Przedsięwzięcie ma zachęcać młody biznes do inwestowania – między innymi – w nowoczesne technologie. Tymczasem właśnie w Żorach nagrodzono autorów dziesięciu niezwykłych projektów z zakresu elektroniki, informatyki i automatyki, które mają ułatwić codzienne życie. W żorskim domu kultury podczas uroczystej gali podsumowano ogólnopolski konkurs „Elektronika – By żyło się łatwiej”, zorganizowane przez Instytut Elektroniki Politechniki Śląskiej.

Przede wszystkim interesowała nas oryginalność, stopień zaawansowania oraz sposób prezentacji – mówi Dariusz Kania, dyr. Instytutu Elektroniki na Politechnice Śląskiej. – Natomiast nagrody przewidziane dla laureatów, jak i szkół, mają pomóc w rozwoju nauczania elektroniki i automatyki w szkołach średnich.

Kto stanął na podium? Sprawdź sam, oglądając TVS dziś (15 marca) o 17:15!

 

Medyczne Zabrze

Dzięki sukcesom medycznym, Zabrze znane jest na całym świecie. W mieście rozwijają się nowoczesne technologie służące zdrowiu, a obok wybitnych pracują nad nimi inżynierowie, jak również biotechnolodzy oraz fizycy i informatycy.

Zobacz relację z promocji albumu „Medyczne Zabrze”, ukazującego historię medycyny w tym mieście, jej współczesne oblicze oraz rozwój będący impulsem dla innych sfer życia.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ OSTATNI ODCINEK PROGRAMU!

Kalejdoskop Regionów: Czy zostaną przeznaczone środki unijne dla regionów górniczych?

Nowa flota strażacka dla Śląska!

Mimo że wozów strażackich tam nie brakuje, tym razem wprost się od nich zaroiło! W Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach zaprezentowano najnowsze zakupy dla kilkudziesięciu jednostek w województwie śląskim. Różnego rodzaju i wielkości wozy bojowe trafią, między innymi, do strażaków-ochotników.

 

VII Bieg Wiosenny

Aktywnie przywitali nadchodzącą wiosnę! Mowa o prawie trzech tysiącach osób, które stanęły na starcie VII Biegu Wiosennego. Biegacze musieli pokonać dystans 10 km, natomiast trasa wiodła alejkami Parku Śląskiego. Metę pierwszy przekroczył Mateusz Mrówka z Radlina!

Jakie są wrażenia zwycięzcy oraz uczestników biegu? Przekonaj się sam!

Oglądaj „Kalejdoskop Regionów” w TVS dziś (15 marca) o 17:15!

 

Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi nowościami w naszej ramówce? Śledź Telewizję TVS na Facebooku i Instagramie!

Facebook Instagram

(Marlena Borczyk)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close