KrajRegionZdrowie

Jurek Owsiak przekazał nowoczesny rezonans magnetyczny do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach

Dzięki wsparciu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach trafił dziś najnowszej generacji rezonans magnetyczny warty 6 mln zł.

 

 

TOP 5 Silesia Flesz sprawdza, co politycy robią na Śląsku w stajniach i jak kupić wóz strażacki za grosze!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

 

-Jesteśmy szczęśliwi, ponieważ tych urządzeń kupiliśmy 17 dla całej Polski. Katowice to kolejne miejsce, gdzie możemy otworzyć i cieszyć, że najnowocześniejszy sprzęt pracuje tutaj. Świetna załoga, która ma ogromne doświadczenia – w związku z czym ciągłość pracy będzie płynna. To jest urządzenie z najwyższej półkimówi Jurek Owsiak, WOŚP.

Sprzęt pozwoli na wykonywanie badań u dzieci w każdym wieku – również u wcześniaków. Aparat umożliwia badanie całego ciała, przyspiesza proces rozpoznania choroby.

-Spektroskopia była drogą przez mękę, gdyż musiałam w dwóch niezależnych czasach i próbach liczyć, czy rzeczywiście mam rację, a to ma znaczenie. Bo to ma znaczenie dla podejrzenia histopatologicznego guza, a czasem do planowania zabiegu mówi Magdalena Machnikowska – Sokołowska, kierownik pracowni rezonansu.

Nowy sprzęt znalazł miejsce w nowej pracowni rezonansu magnetycznego. W pomalowaniu pomieszczeń pomogli wolontariusze Fundacji Iskierka.

-Lubimy być otoczeni miejscami, które są przyjazne i ciepłe i obniżają poziom stresu związany z badaniami. Chodzi o to, żeby badanie nie kojarzyło się z czymś trudnym i nieprzyjemnym -tylko chwilowym badaniem, które trzeba wykonać – podkreśla Jolanta Czernicka – Siwecka, prezes Fundacji Iskierka.

Wartość sprzętu przekazanego dotychczas katowickiemu szpitalowi przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy wyniosła w sumie ponad 12 mln zł.

autor: Monika Herman

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Polacy będą mogli robić zakupy w każdą niedzielę i święta. Od 2020 roku

Ulewny deszcz i silny wiatr na południu Polski. Najwięcej opadów na Śląsku i w Małopolsce

Półnagie kobiety w Śląskiej Izbie Lekarskiej. Lekarki rozebrały się nie bez powodu [ZDJĘCIA, WIDEO]

 

źr. WOŚP

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz również

Close
×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close