KrajRegionWiadomość dnia

Nowy kandydat w II turze wyborów prezydenckich? Sensacyjne wyniki nowego sondażu!

Według sondażu United Surveys przygotowanego dla RMF FM, nowy kandydat PO Rafał Trzaskowski może liczyć na 14 % poparcie w nadchodzących wyborach prezydenckich. Urzędujący Prezydent Andrzej Duda uzyskałby 43,7 % głosów. Co z resztą kandydatów?

 

 

Ruszcie tropem zbrodni w TVS!

Temat wyborów prezydenckich nie schodzi z ust opinii publicznej już od dłuższego czasu. W ostatnich dniach Platforma Obywatelska zmieniła kandydata. Kidawę-Błońską zastąpił obecny Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Gdyby do wyborów doszło teraz, to wyniki byłyby następujące:

43,7 % – Andrzej Duda

14 % –  Rafał Trzaskowski

13,3 % – Szymon Hołownia

9,8 % – Władysław Kosiniak-Kamysz

6,9 % – Krzysztof Bosak

5,2 % – Robert Biedroń

Z powyższego sondażu wynika, że doszłoby do II tury wyborów prezydenckich, w których wzięliby udział Andrzej Duda oraz Rafał Trzaskowski. Do sprawy nowego kandydata, który jak widać zaczyna dobrze, odniosła się Małgorzata Kidawa-Błońska mówiąc – Chciałam podziękować tej silnie drużynie, nic się nie zakończyło, jesteśmy w bardzo mocnej kampanii. Mamy nowego kandydata i ja wierzę bardzo głęboko, że te wybory wygramy, niezależnie od tego kiedy będą, jaki będzie ich termin – Na koniec warto dodać, że według danych podanych przez United Surveys w wyborach wzięłoby udział 53 % uprawnionych do głosowania obywateli. 

 

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Koronawirus na Śląsku: Druga fala badań górników. Do niedzieli na kopalniach 13,5 tysiąca wymazów!

Czy szkoły na Śląsku są gotowe na otwarcie 25 maja? Związkowcy mają sporo wątpliwości

Od 20 maja w sprzedaży nie będzie już papierosów mentolowych ani tych z „klikiem”!

źródło: RMF 24
red: B. Bednarczuk
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close