RegionWiadomość dnia

Sytuacja Domów Pomocy Społecznej jest lepsza? W Sosnowcu tak!

Prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński informuje, że wyniki testów wszystkich osób znajdujących się w dwóch sosnowieckich DPS-ach są ujemne. Przypomnijmy, że w wielu takich placówkach stworzyło się ognisko koronawirusa.

Ruszcie tropem zbrodni w TVS!

Sytuacja w Domach Pomocy Społecznej w Polsce w pewnym momencie była bardzo dramatyczna. W samym naszym regionie dwie takie placówki znalazły się w krytycznym położeniu – mowa o domach, w których przebywali seniorzy w Czernichowie i Bytomiu. Jednak wśród złych wiadomości, pojawiają się też te dobre. Prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński przekazał na jednym z portali społecznościowych, że osoby przebywające w placówkach przy ul. Andersa oraz  Jagiellońskiej są zdrowe. Wyniki testów na obecność SARS-COV2 wyszły ujemnie.

Warto dodać, że w wyżej wspomnianym Czernichowie sytuacja była tak zła, że tematem zainteresowała się najpierw prokuratura żywiecka, a później śledztwo w sprawie ewentualnych zaniedbań, zostało przejęte przez prokuraturę bielską. Czekano na sekcje zwłok 7 pacjentów z Czernichowa, a sprawa jest cały czas w toku. Wszystkie media w Polsce informowały o złej sytuacji tego typu placówek i kolejnych ewakuacjach pacjentów. Niestety głosy pojawiające się w tej sprawie pokazały, że Domy Pomocy Społecznej borykają się z duża liczbą problemów, a do najważniejszych należą braki kadrowe, finansowe i zła organizacja pracy. Dlatego cieszy fakt, że w Sosnowcu dwie placówki, w których przebywają seniorzy są wolne od koronawirusa, a starsze osoby, które tam mieszkają mogą czuć się bezpiecznie.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Koronawirus na Śląsku: Druga fala badań górników. Do niedzieli na kopalniach 13,5 tysiąca wymazów!

Czy szkoły na Śląsku są gotowe na otwarcie 25 maja? Związkowcy mają sporo wątpliwości

Od 20 maja w sprzedaży nie będzie już papierosów mentolowych ani tych z „klikiem”!

źródło: FACEBOOK Arkadiusz Chęciński

red: B. Bednarczuk
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close