RegionWiadomość dnia

Nowy prezes w Kolejach Śląskich. Został nim Aleksander Drzewiecki

Rada Nadzorcza Kolei Śląskich rozstrzygnęła konkurs na prezesa Zarządu Kolei Śląskich. Stanowisko to piastuje od teraz Aleksander Drzewiecki.

 

 

Na bogato! TOP 5 Silesia Flesz wozi Kajetan Kajetanowicz!

Przed objęciem posady prezesa Zarządu Kolei Śląskich pan Aleksander Drzewiecki sprawował funkcję dyrektora Oddziału Terenowego Urzędu Transportu Kolejowego w Katowicach. W swoim dorobku zawodowym posiada również doświadczenie w pracy na stanowisku maszynisty pojazdów trakcyjnych, rewidenta taboru kolejowego oraz biegłego sądowego z zakresu transportu szynowego.

 

Z wykształcenia pan Aleksander Drzewiecki jest absolwentem studiów doktoranckich na Polskiej Akademii Nauk w Warszawie oraz na Politechnice Śląskiej, ukończył również studia na Katedrze Transportu Szynowego Wydziału Transportu Politechniki Śląskiej. Jest autorem licznych ekspertyz, opracowań oraz publikacji naukowych i popularnonaukowych z dziedziny kolejnictwa. Prywatnie entuzjasta kolei od najmłodszych lat.

 

-Bardzo się cieszę z mianowania mnie na stanowisko prezesa Kolei Śląskich i czekających mnie z tego tytułu wyzwań. Wierzę, że wspólnie z całą załogą będziemy mogli dalej rozwijać transport kolejowy w regionie i sukcesywnie podnosić poziom świadczonych usług. Trzy główne obszary, na których chciałbym się skupić w mojej pracy to bezpieczeństwo, dalekowzroczność w rozwoju spółki i jakość świadczonych usług – podkreśla prezes Aleksander Drzewiecki. -Zachęcam przy tym już teraz, aby jak najczęściej korzystać z ekologicznego środka transportu jakim jest pociąg zamiast z transportu indywidualnego – dodaje.

źródło: Koleje Śląskie
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close