Region

Nowy rok i kolejne wycinki drzew w Katowicach

Zgodnie z decyzją wydaną przez Marszałka Województwa Śląskiego z 5 lipca 2019, Zakład Zieleni Miejskiej przeprowadzi wycinkę 22 drzew na skwerze Roździeńskiego w Szopienicach, w tym: 20 sztuk topoli i 2 sztuk robinii akacjowej.

 

HIT!!! Damian Holecki zaśpiewał w TOP 5 Silesia Flesz!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Decyzja o wycince wyznacza termin usunięcia drzew do 31 grudnia 2021 oraz nakłada obowiązek nasadzeń zastępczych 10 drzew gatunków dąb szypułkowy, brzoza brodawkowata i choina kanadyjska na obszarze tego samego skweru w terminie do 31 grudnia 2022.

Jedno z przedmiotowych drzew posiada rozległe wypróchnienie pnia i znajduje się w stadium zamierania. Korony dwóch drzew kolidują z trakcją tramwajową, a kolejnych kilku z napowietrzną linią energetyczną. Ponadto korzenie jednego z drzew dewastują pobliski chodnik. Z kolei korona jednego z drzew wrasta w sąsiednie drzewo i zostanie ono usunięte w ramach zabiegów pielęgnacyjnych. Pozostałe drzewa, należące do obcych gatunków topoli, zostaną w kolejnym sezonie wegetacyjnym zastąpione drzewami innych gatunków.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Arcybiskup Wiktor Skworc apeluje: Religa albo etyka powinny być w szkole obowiązkowe!

Katowice: Będzie prohibicja w Szopienicach i Załężu? Wyniki konsultacji niejednoznaczne [WIDEO]

Rok 2020 rokiem podwyżek. Ale w górę idą też pensje. O ile wzrosną wynagrodzenia?

 

źr. UM Katowice

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close