RegionWiadomość dnia

Arcybiskup Wiktor Skworc apeluje: Religa albo etyka powinny być w szkole obowiązkowe!

Metropolita katowicki abp Wiktor Skworc zaapelował do Ministerstwa Edukacji Narodowej, aby lekcje religii lub etyki były w szkołach obowiązkowe. Bo teraz rodzice mogą wybrać: czy dziecko chodzi na religię, czy na etykę, albo… w ogóle zrezygnować z obydwu lekcji.

 

 

HIT!!! Damian Holecki zaśpiewał w TOP 5 Silesia Flesz!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

– Chodziłoby o to, aby twórczo podejść do tematu, bo jest bardzo, bardzo ważny, szczególnie, że w procesie reformy systemu edukacji decydujące znaczenie przypisuje się właśnie wychowaniu do wartości. Jak wiemy religia gwarantuje pewien system wartości, reguluje nie tylko relacje człowieka z Bogiem, ale też relacje międzyludzkie – mówi ks. Tomasz Wojtal, rzecznik arcybiskupa katowickiego.

Zdaniem metropolity katowickiego brak kształcenia etycznego prowadzi do powstania „pokolenia nihilistów”, co skutkuje m.in. nasilaniem się zjawiska przemocy szkolnej i nie tylko. Ministerstwo Edukacji Narodowej w odpowiedzi na nasze pytania o apel arcybiskupa Wiktora Skworca przypomina w swoim oświadczeniu, że:

 

„…to rodzice decydują o wychowaniu dzieci zgodnie ze swoimi przekonaniami. Mają oni w tym względzie pełną wolność i swobodę.”

 

autor: Paweł Jędrusik

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Antosia z Rybnika – to pierwsze dziecko urodzone w 2020 roku w woj.śląskim

Najpopularniejsze imiona w 2019: Jakie imiona rodzice wybierali najczęściej? [RANKING]

Cyborgi przebiegły przez Park Śląski. Tak wyglądał Śląski Maraton Noworoczny Cyborg [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close