KrajRegion

Nowy stadion Ruchu Chorzów z kolejnym opóźnieniem

Niestety kolejna obietnica Prezydenta Kotali nie zostanie spełniona. Przetarg nie odbędzie się 31 sierpnia – poinformował w mediach społecznościowych Szymon Michałek, przedstawiciel kibiców Niebieskich w Komisji Przetargowej ds. budowy nowego stadionu Ruchu Chorzów.

 

Dlaczego chcą zamknąć Nikiszowiec? TOP 5 Silesia Flesz

Nie będzie przetargu, będzie manifestacja kibiców

Po spotkaniu w sprawie budowy stadionu, Szymon Michałek ujawnił, że budowa stadionu Ruchu Chorzów znów się opóźni, bo trzeba przygotować uzupełnić dokumentację. Spółka GMT, projektant stadionu, do 21 sierpnia ma przygotować poprawki do Programu Funkcjonalno-Użytkowego.

– Wiceprezes GMT przedstawił racjonalne wytłumaczenie opóźnień. Na pytanie dlaczego ich poprzednie poprawki trwały aż tak długo (od lipca 2018 do marca 2019) padła odpowiedź, że to nie poprawki, a bardzo istotne zmiany, również dotyczące decyzji środowiskowych, a więc czasochłonne – napisał Szymon Michałek.

Nadal nie ma także pełnej dokumentacji, która jest potrzebna do przetargu. Jak informuje Michałek prezes Centrum Przedsiębiorczości podał, że będzie gotowa dopiero 16 września. Wcześniej, bo 5 września, odbędzie się manifestacja kibiców.

 

Michałek: Ten stadion w Chorzowie nie powstanie

Jak podkreśla Szymon Michałek, żeby ruszył przetarg muszą być zabezpieczone środki finansowe, co może potrwać około miesiąca. Przetarg jego zdaniem może potrwać do trzech miesięcy. Budowa mogłaby ruszyć w styczniu 2020, ale… nie wierzy w to, że ten stadion powstanie.

– Obecnie miasto stara się skierować uwagę na mniejsze wpływy do budżetu przez zerowy PIT dla osób do 26. roku życia oraz obniżoną stawkę podatku z 18 na 17%. Dodatkowo podwyżki dla nauczycieli i podwyżkę cen prądu. Obawiam się, że będzie to kolejna wymówka do niebudowania stadionu. Jeśli tak się stanie, będę zmuszony do wycofania się z Komisji Przetargowej i chętnie ustąpię miejsca zdenerwowanym i zdegustowanym kibicom. Nie chcę swoim nazwiskiem firmować takiego podejścia do (nie)budowy stadionu. Zostaliśmy już wiele razy wykiwani w sprawie terminu budowy, przetargu itd. Zaczyna to już być niesmaczne, nawet jak na polityków – dodał Michałek.

Pozwolenie na budowę nowego stadionu dla klubu Ruch Chorzów wygasa w lutym 2020 roku.

 

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Ruch Chorzów rusza do walki w III lidze, ale z ujemnymi punktami i karą! [WIDEO]

(źródło: mojchorzow.pl)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close