KrajRegion

Defilada Wierni Polsce już 15 sierpnia w Katowicach [LATO Z TVS]

Defilada Wierni Polsce z okazji Święta Wojska Polskiego i 100. rocznicy wybuchu Powstań Śląskich odbędzie się 15 sierpnia w Katowicach. Szczegóły wydarzenia w programie „Lato z TVS” już 14 sierpnia o 8:00 w TVS.

 

Od poniedziałku do czwartku budzimy się razem! Już 14 sierpnia w programie „Lato z TVS” porozmawiamy z ppłk Grzegorzem Gdulą o zbliżającej się defiladzie „Wierni Polsce”. Natomiast historię 1. Powstania Śląskiego przybliży widzom Jan Planta – historyk z Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach.

Lato z TVS”, czyli LEPSZA STRONA PORANKA – od poniedziałku do czwartku o 8:00!

 

Dlaczego chcą zamknąć Nikiszowiec? TOP 5 Silesia Flesz

Defilada Wierni Polsce w Katowicach

W czwartek (15 sierpnia) z okazji Święta Wojska Polskiego odbędzie się defilada Wierni Polsce, w której weźmie udział 2600 żołnierzy i 185 jednostek sprzętu wojskowego. Ulicami Katowic przejedzie ponad 185 pojazdów, z kolei na niebie przeleci ponad 60 statków powietrznych. Okazją do zaprezentowania Wojska Polskiego jest także 100. rocznica wybuchu Powstań Śląskich.

Jak dojechać na defiladę do Katowic i gdzie będzie ustawiona kolumna wojskowa? Szczegóły przebiegu defilady Wierni Polsce przedstawi w programie „Lato z TVS” ppłk Grzegorz Gdula.

 

100. rocznica wybuchu 1. Powstania Śląskiego

W studio programu „Lato z TVS” historyk Jan Planta (Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach) przybliży widzom TVS historię I. Powstania Śląskiego. Jak upadek powstania po 10 dniach przyczynił się do przygotowania gruntu pod dwa kolejne powstania? Jak przebiegała droga do niepodległości?

Garść historii już 14 sierpnia w Telewizji TVS w programie „Lato z TVS” o 8:00!

 

Gotuj z gwiazdą!

Czy Sylwester Targosz-Szalonek radzi sobie w kuchni równie dobrze, co na scenie, gdy czaruje głosem? Już jutro (czwartek 15 sierpnia) będzie okazja, by się przekonać! Śniadanie na ekranie z gwiazdą – tylko w TVS.

 

Oglądaj i wygrywaj!

Lato z TVS” to nie tylko wyjątkowi goście i najlepsza muzyka, ale także konkursy z nagrodami. Już 14 sierpnia możesz wygrać w konkursie na antenie TVS wyjątkową zabawkę dla swojego dziecka – jeździk wyścigowy w stylu retro, ufundowany przez sklep internetowy Nefere.pl. Dla nieco starszych widzów spragnionych nagród mamy aż dwa zestawy kosmetyków z serii Demo-Natura marki Biały Jeleń.

 

Nie zabraknie również szlagierowej muzyki! Zagrają m.in. Teresa Werner, Damian Holecki, Andrzej Cierniewski, Grzegorz Poloczek, Jacek Silski i Karpowicz Family!

Lato z TVS”, czyli LEPSZA STRONA PORANKA – od poniedziałku do czwartku o 8:00!

 

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Czerwionka-Leszczyny: Szlagierowa Podróż po Europie z TVS [27 października]

Ponadto chcesz być na bieżąco ze wszystkimi nowościami w naszej ramówce? Śledź Telewizję TVS na Facebooku i Instagramie!

 

(Marlena Borczyk)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close