Region

Nowych koszy do segregacji w Gliwicach. Dzięki nim będzie łatwiej segregować! [WIDEO]

20 nowych koszy do segregacji odpadów pojawiło się na ulicach Gliwic. Segregację odpadów na papier, szkło, plastik i metale – teraz już nie tylko w domu, ale także na ulicy – ułatwiają kolorowe napisy, informujące o tym, jakiego typu odpady należy wrzucać do konkretnego pojemnika. Zadowoleni z rozwiązania są nie tylko mieszkańcy Gliwic, ale i odwiedzający miasto.

 

TOP 5 Silesia Flesz: Namawiamy pingwiny z chorzowskiego ZOO na pączkoburgera 😉
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Zostały one rozstawione w różnych punktach miasta, no i będziemy teraz obserwować przede wszystkim, czy mieszkańcy segregują te śmieci rzeczywiście, jaki jest stan tej segregacji, co tam do tych koszy będzie trafiać i jaka będzie trwałość tych koszy, no bo to też jest bardzo istotne w przestrzeni publicznej. Tego typu urządzenia muszą być pancerne – mówiąc w skrócie – żeby spełniały odpowiednio swoją rolę. Po jakimś czasie ocenimy jakie przyniosło to efekty, no i jeżeli będą zadowalające, to takich koszy zapewne pojawi się więcej – mówi Łukasz Oryszczak, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gliwice.

Nowe kosze do segregacji odpadów stanęły między innymi w okolicy Urzędu Miasta i Politechniki Śląskiej, ale także w dzielnicach oddalonych od centrum miasta. Ich łączny koszt wyniósł 36 tysięcy złotych.

 

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Śląskie: Tajemnicze światła na niebie! [WIDEO] Widzieliście? Co to było?

Uczniowie Tarnowskich Gór wrócili z ogarniętych przez koronawirus Włoch. Czeka ich odosobnienie

Będzie dodatkowa kasa dla emerytów i rencistów! Ustawa o 13 emeryturze podpisana

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close