Kultura i rozrywkaOglądaj w TVSRegion

O kulturze i nie tylko. „Perły Śląska” nowością w TVS. Prowadzącym Mirosław Szołtysek

Już od lipca Telewizja TVS rozpocznie emisję nowego programu o kulturze i tradycjach Śląska. „Perły Śląska” prowadzić będzie Mirosław Szołtysek, znany artysta estradowy.

Śląsk ma charakter. To nie tylko kopalnie i postindustrialne krajobrazy, ale również tradycje, o które warto dbać. W programie „Perły Śląska” Mirosław Szołtysek, autor takich hitów, jak „Radość i zabawa”, „Kochane serce me” czy „Dej się pocałować”, odkryje przed widzami wiele skarbów, w które bogaty jest region.

„Perły Śląska” to program, który skupia się na ludziach. Pokaże, jak wyjątkowe są lokalne tradycje i osoby, które od wielu lat je pielęgnują. Każdy odcinek to inna ludzka historia. Spotkam się z hodowcami gołębi, pszczelarzami, wędkarzami i właścicielami ogródków działkowych. Chcę również pokazać śląską jedność; to, że niezależnie od tego, kto się w naszym regionie pojawia, jest mile widziany. Zawsze jako pierwsi wyciągamy rękę i pomagamy. To jedna z najpiękniejszych pereł Śląska – gościnność. Jestem dumny z tego, że w TVS będę prowadził właśnie taki program – mówi Mirosław Szołtysek.

Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi nowościami? Śledź TVS na Facebooku i na Instagramie!

Facebook Instagram

„Perły Śląska” – premiera w TVS

Premierowe wydanie programu TVS wyemituje 4 lipca (sobota) o godzinie 17:15. Przedstawimy historię jednej z regionalnych firm, skupiających się na dobrych dla zdrowia wyrobach wędliniarskich marki „Świeżyzna”. Co więcej, przy tej okazji o tradycyjnym dla Śląska kunszcie wytwarzania krupnioków i żymloków, a także tym, jak cenne jest dbanie o to, co „nasze” opowie Witold Gaik, prezes firmy.

Dodatkowo, dla Mirosława Szołtyska „Perły Śląska” będą osobistą podróżą sentymentalną. Jeśli któryś z tematów „Pereł Śląska” nie byłby mi bliski, na pewno nie poruszałbym go w programie. Przecież są od tego inni. Każda z tych opowieści będzie więc poniekąd „moja”. Poznam tajniki pracy, która od zawsze mnie bardzo interesowała – pszczelarzy. Pojadę do domu górnika i zapytam jego żony, co czuła, kiedy codziennie szykowała mu obiad, i nie była pewna, czy jej ukochany wróci do domu i zjedzą go razem – zdradza prowadzący.

W kolejnych wydaniach programu widzowie dowiedzą się, skąd wywodzi się tradycja hodowli gołębi na Śląsku, a także przeniosą się do ogródków działkowych, które od lat są jedną z najchętniej wybieranych lokalizacji do spędzenia wolnego czasu w regionie.

Mirosław Szołtysek zaprasza do oglądania programu również na Facebooku:

Telewizja TVS: Perły Śląska

Zapowiadaliśmy Wam, że Mirek Szołtysek od lipca dołączy do grona naszych prezenterów. Spełniamy obietnicę❗️ Poznajcie "Perły Śląska", czyli program o tradycji, kulturze i rzemiośle naszego regionu❗️? Perły Śląska od lipca w TVS#PerłyŚląska #latozTVS #Śląsk #Śląskakultura #kultura #tradycja

Opublikowany przez Telewizja TVS Czwartek, 18 czerwca 2020

Mirosław Szołtysek podczas realizacji pierwszego odcinka "Pereł Śląska"
Mirosław Szołtysek podczas realizacji pierwszego odcinka „Pereł Śląska”
Witold Gaik podczas realizacji pierwszego odcinka "Pereł Śląska"
Witold Gaik podczas realizacji pierwszego odcinka „Pereł Śląska”
Mirosław Szołtysek i Witold Gaik podczas realizacji pierwszego odcinka "Pereł Śląska"
Mirosław Szołtysek i Witold Gaik podczas realizacji pierwszego odcinka „Pereł Śląska”

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Loża Prezydentów: Granica czeska zamknięta dla Ślązaków. Co na to Cieszyn?

CZYTAJ TAKŻE:

Srebrne Katowice: Pokolenie baby boomers na rynku pracy

Sara Kalisz

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close