Oglądaj w TVSRegion

Srebrne Katowice: Pokolenie baby boomers na rynku pracy

Pokolenie baby boomers – kim są jego przedstawiciele? Jakie zawody podejmują i co Miasto Katowice ma im do zaoferowania?

 

 

Tematem ostatniego odcinka programu „Srebrne Katowice” było pokolenie baby boomers. Jak jego przedstawiciele odnajdują się w dzisiejszym świecie? Jakie zawody podejmują? Co Miasto Katowice ma im do zaoferowania?

Odcinek został wyemitowany w piątek 12 czerwca o 8:20 w TVS. Premierowe odcinki programu można oglądać w każdy piątek o 8:20 w TVS.

 

Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi nowościami? Śledź TVS na Facebooku i na Instagramie!

Facebook Instagram

 

Pokolenie baby boomers

Pokolenie potocznie nazywane „baby boomers” to pokolenie urodzone po II wojnie światowej. Ich cechy to zaangażowanie, optymizm i szerokie spojrzenie na problemy. Jak wykazują statystyki, baby boomers chcą pracować także po osiągnięciu wieku emerytalnego i dzielić się doświadczeniem z młodszymi. Umożliwia im to Powiatowy Urząd Pracy w Katowicach.

Są to osoby, które urodzone były po 1946 roku, a przed 1964, więc są to osoby, które w tej chwili mają minimum 55 lat – mówi Iwona Woźniak-Bagińska, dyrektorka Powiatowego Urzędu Pracy w Katowicach. – To jest pokolenie tzw. wyżu powojennego i te osoby w dalszym ciągu są zainteresowane pracą, mimo tego że często osiągnęły już wiek emerytalny.

Pokolenie to charakteryzuje się dużym zaangażowaniem w pracę, dyscypliną, a także wykazywaniem się inicjatywą i chęcią przekazywania swojej wiedzy i doświadczenia młodszym. W Polsce liczba osób pracujących, będących przedstawicielami tego pokolenia, wynosi mniej więcej 1 370 000. To natomiast stanowi 8,3 proc. ogółu osób aktywnych zawodowo na rynku pracy.

Co ciekawe, 30 proc. osób z pokolenia baby boomers, które pracują, to osoby prowadzące działalność gospodarczą – dodaje Iwona Woźniak-Bagińska. – Pokolenie wyżu powojennego lubi wyzwania, ponadto nie boją się tego, co może się zdarzyć. Na każdą sytuację potrafią zareagować i potrafią sobie poradzić, bo są do tego przyzwyczajeni. W końcu wzrastali w okresie, w którym trzeba było sobie radzić.

 

ZOBACZ CAŁY ODCINEK PROGRAMU „SREBRNE KATOWICE” JUŻ TERAZ:

Srebrne Katowice: Kim są baby – boomers?

 

Marlena Borczyk

 

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Koronawirus w Urzędzie Miasta Gliwice? Pracownicy na kwarantannie, wydział komunikacji zamknięty! [KOMUNIKAT UM GLIWICE]

Kopalnie Borynia i Bolesław Śmiały. Nowe ogniska koronawirusa na Śląsku!

Wybory 2020: sprawdź najważniejsze terminy [GŁOSOWANIE KORESPONDENCYJNE]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close