KrajRegion

Ochłodzenie, opady deszczu i burze! W nocy zaledwie 7 stopni Celsjusza [POGODA]

Prognoza pogody na najbliższy tydzień nie jest optymistyczna. IMGW zapowiada ochłodzenie, opady deszczu i burze. Nocami temperatura spadnie do 7 stopni Celsjusza.

 

Zapraszamy na kryminalne śniadanie w TVS!

IMGW prognozuje na dzisiaj, 6 lipca, przelotne opady deszczu w całej Polsce. Burze dziś prognozowane są na południowym wschodzie kraju oraz na Pomorzu. Największa szansa wystąpienia burz dotyczy Lubelszczyzny i Podkarpacia, choć na pozostałym wskazanym obszarze również są one możliwe.

Największym zagrożeniem w burzach na południowym wschodzie Polski będą opady deszczu, które mogą osiągać sumy do 20 mm. Porywy wiatru mogą dochodzić do 70 km/h. Tam też burzom mogą towarzyszyć opady gradu do 3 cm średnicy. W burzach na Pomorzu większym zagrożeniem będzie wiatr, który może osiągać w porywach do 80 km/h, a opady deszczu do 15 mm.

Polska znajduje się pod wpływem zatoki niżu znad Skandynawii, która będzie przemieszczać się znad centrum kraju na południowy wschód. Za frontem od południowego zachodu zacznie rozbudowywać się klin wyżowy. Z zachodu, za frontem, napływa nieco chłodniejsze powietrze polarne morskie.

Pogoda na początku drugiego tygodnia lipca będzie kształtowana przez niż znad południowej Szwecji. Nasz kraj znajdzie się w strefie przemieszczającego się z zachodu na wschód chłodnego frontu atmosferycznego. Przed frontem początkowo zalegać będzie ciepłe polarne morskie powietrze, za frontem napłynie chłodniejsza masa powietrza.

We wtorek 7 lipca, termometry pokażą od 15 stopni na Podkarpaciu do 18 stopni nad morzem i 20 stopni Celsjusza miejscami na wschodzie oraz Nizinie Szczecińskiej. Wiatr nieco słabszy, choć w zachodniej części wybrzeża nadal może osiągać w porywach do 70 km/h.

W środę i czwartek przeważać będzie zmienne zachmurzenie oraz przelotne opady deszczu, głównie na zachodzie i północy kraju. Chłodniej zrobi się też nocami, temperatura minimalna wyniesie od 7-8 stopni do 12-13 stopni Celsjusza. Natomiast w najcieplejszym momencie dnia na termometrach od 15 do 18 stopni na północy do 20-22 stopni Celsjusza na południu kraju. Słaby i umiarkowany wiatr wiał będzie z kierunków zachodnich.

Piątek zapowiada się pogodnie i bez opadów, zrobi się też cieplej, na południu kraju nawet do 26-27 stopni. Niestety sobota przyniesienie ponowną zmianę pogody, przelotne opady deszczu oraz burze, głównie na wschodzie i południu. Burzom mogą towarzyszyć intensywne opady deszczu oraz silniejsze porywy wiatru. Najcieplej znów będzie na południowym wschodzie, nawet 28 stopni. W tym samym czasie zachód kraju znajdzie się w chłodniejszym powietrzu, tam tylko od 18 do 23 stopni Celsjusza.

Niedziela na ogół pochmurna i deszczowa, szczególnie na południowym wschodzie. Tam też najchłodniej, od 16 do 18 stopni. Na pozostałym obszarze tylko nieznacznie cieplej, od 18 do 21 stopni Celsjusza.

Źródło: IMGW

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Dziwny samolot nad Rybnikiem. Tajemnica się już wyjaśniła [WIDEO]

Śląskie: śmiertelny wypadek motocyklisty na A1. Policja prosi świadków o pomoc [FOTO]

https://tvs.pl/informacje/bytom-skarpa-nasypu-osunela-sie-na-dk-78-foto-utrudnienia-od-6-lipca/

 

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close