RegionWiadomość dnia

Od 1 września nowy rozkład jazdy ZTM. Znika dużo obostrzeń, będą nowe połączenia! [WIDEO]

We wtorek, 1 września zmienia się rozkład jazdy Zarządu Transportu Metropolitalnego. W których miastach na Śląsku i w Zagłębiu zmian kursów jest najwięcej?

 

 

Legalne zioło w Tychach i Straż Miejska w centrach handlowych!
PREMIERA TOP 5 Silesia Flesz w każdą niedzielę o 19.50!

-Co do zasady przywracamy większość rozkładów jazdy na di robocze szkolne. Wycofujemy tym samym bardzo dużo ograniczeń związanych z koronawirusem. Wracają też linie typowo szkolne, które co roku są zawieszane na okres wakacji. Na wielu liniach również pojawi się dodatkowy tabor. Oczywiście monitorujemy napełnienia i staramy się uwzględnić te przypadki, gdzie tych pasażerów jest najwięcej – mówi Hubert Morawski, Zarząd Transportu Metropolitalnego.

W rozkładach pojawić się mają także dodatkowe kursy autobusów. ZTM podkreśla, by na bieżąco monitorować stronę internetową, bo w pierwszych dniach września mogą się jeszcze pojawiać korekty rozkładów jazdy. W komunikacji miejskiej wciąż obowiązują zasady związane z pandemią koronawirusa – obowiązkowe jest zakrywanie ust i nosa, obowiązują limity miejsc. Na powakacyjny rozkład jazdy muszą się także przygotować pasażerowie Kolei Śląskich. Ten obowiązuje od 30 sierpnia.

-Są one głównie spowodowane pracami remontowymi, które trwają głównie na linii S1 Gliwice-Częstochowa, S4 Katowice-Tychy Lodowisko, S5 Żywiec-Zwardoń. To jest wszystko spowodowane remontami prowadzonymi przez PKP PLK na tych liniach mówi Tomasz Musioł, Koleje Śląskie.

W związki z remontami niektóre pociągi mają podróżować drogą okrężną. Szczegóły dostępne są na stronie internetowej przewoźnika.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Zakaz przylotu do Polski samolotów z 46 państw ma zacząć obowiązywać 2 września

Zakażony pracownik pizzerii! Jadłeś tam? Sprawdź czy nie musisz się zgłosić do sanepidu

Koleje Śląskie – nowy rozkład jazdy. Blisko 400 połączeń dziennie

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close