Region

Od dziś nowe obostrzenia. Cmentarze w całej Polsce zamknięte

Takich Wszystkich Świętych nie pamięta chyba nikt. Po raz pierwszy Polacy nie będą mogli odwiedzić grobów swoich bliskich 1 listopada. To wszystko z powodu decyzji premiera Mateusza Morawieckiego o zamknięciu nekropolii przez epidemię koronawirusa.

Gwiazda Szeryfa – serialowa nowość tylko w Telewizji TVS!

O swojej decyzji premier poinformował wczoraj podczas konferencji prasowej. Zgodnie z obostrzeniami cmentarze w całym kraju są zamknięte od północy do 2 listopada włącznie. Na cmentarz będzie można wejść tylko w przypadku pogrzebu.

Podczas swojego wystąpienia premier apelował także do seniorów po 70. roku życia, aby ci pozostali w domu przez co najmniej dwa najbliższe tygodnie.

Rząd polecił także administracji publicznej, aby ta, jeśli to możliwe – pracowała zdalnie. Taka forma pracy miałaby obowiązywać przez najbliższe dwa tygodnie, ale nie wykluczone, że zostanie przedłużona.

Od dziś zmienia się także forma kwarantanny. Najbliższa rodzina osoby, która uzyska dodatni wynik testu na COVID19 automatycznie będzie musiała przebywać na kwarantannie, bez czekania na decyzję sanepidu.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

CMENTARZE ZAMKNIĘTE! Premier zamyka cmentarze 31 października, 1 i 2 listopada!!!

Sprzedawcy zniczy i kwiatów zdruzgotani! Przez decyzję o zamknięciu cmentarzy już liczą straty!

Będzie pociąg na lotnisko w Pyrzowicach! Umowa na linię kolejową Tarnowskie Góry – Zawiercie podpisana!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close